21.04.2021

Вітання Юрію Миколайовичу Сегеді з нагоди 80-ліття

19 квітня свій 80-річний ювілей відзначив Юрій Миколайович Сегеда, доцент кафедри  технології машинобудування інженерно-технічного факультету, висококваліфікований викладач, прекрасна людина.

Юрій Миколайович народився в селі Кострино на Березнянщині у 1941 році. У рідному селі закінчив восьмирічну школу, а далі продовжував навчання у Великому Березному. Обов’язковою умовою вступу в університет була наявність трудового стажу, тож довелося після закінчення школи два роки працювати у лісі та на залізниці. У 1960 році  успішно склав іспити  і став студентом  фізичного факультету  Ужгородського державного університету.

Свою педагогічну діяльність розпочинав учителем фізики та математики у мальовничому селі Дубове на Тячівщині.  З 1967  року працює  в Ужгородському державному університеті на кафедрі теоретичної фізики. У 1973 їде до Києва, де працює в інституті математики, а потім у військовому училищі, де навчає як україномовних, так і іноземних курсантів.

У 1977 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Теоретико груповые свойства некоторых уравнений релятивистской квантовой механики» із  присвоєнням вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук. 11 березня 1991 року Юрію Миколайовичу присвоєно вчене звання доцента по кафедрі математики і теоретичної механіки.

У 1992 році повертається у рідне Закарпаття і продовжує свою трудову діяльність в Ужгородському  державному  університеті  на кафедрі  технології машинобудування інженерно-технічного факультету, де успішно працює і зараз. Впродовж багатьох років обіймав посаду заступника декана ІТФ.

Юрій Миколайович Сегеда автор, співавтор майже сотні наукових і навчально-методичних праць, рецензент та технічний редактор чисельних навчальних посібників та методичних вказівок, перекладач з німецької мови кількох наукових праць.

Увесь колектив та студенти інженерно-технічного факультету вітають Юрія Миколайовича з ювілеєм та щиросердечно висловлюють йому подяку за багаторічну працю, сумлінність, професіоналізм, ентузіазм та відданість справі.

Бажаємо ювіляру міцного-міцного здоров’я, сил і натхнення продовжувати успішно займатися педагогічно-викладацькою діяльністю та щодень гарного настрою!

Шановний Юрію Миколайовичу !

Зупинити час ніщо не в змозі,

Шумить ліс і цвіте сад…

На сонячнім Вашім порозі з’явилось цілих 80!

80 – це зовсім не багато,

Дуже щаслива  і гарна пора.

Бажаємо Вам  від Бога - здоров’я.

Від людей - поваги.

Від рідних і близьких - любові й тепла

На многії і благії літа!

За інф. ІТФ