Новини

11.05.2018
1537

Виставка пам’яті ректора Володимира Сливки відкрилася у бібліотеці УжНУ

Виставка пам’яті ректора Володимира Сливки відкрилася у бібліотеці УжНУ

Цьогоріч колишньому ректору Ужгородського національного університету Володимирові Сливці (1943-2004) виповнилося б 75 років. Це той вік, коли можна успішно працювати, творити, займатися наукою, але нажаль, вже майже 14 років Володимира Юлійовича немає з нами. У зв’язку з 75-річницею від дня його народження у Науковій бібліотеці УжНУ відкрилася тематична виставка, яка знайомить з життєвим шляхом видатного науковця.

Ініціаторами створення експозиції стали працівники відділу «Карпатики» Наукової бібліотеки УжНУ. Серед експонатів публікації про Володимира Сливку у часописах, газетах, книгах, праці видатного науковця, фотографії. Завідувач відділу Марія Чорній розповідає: «Володимир Юлійович був дуже скромною, інтелігентною та толерантною людиною. Він часто до нас приходив, коли був ректором, шанував нашу працю, допомагав, але ніколи не афішував це, не робив щось напоказ».

Директор Наукової бібліотеки УжНУ Марія Медвідь відзначає, що дуже багато працівників університету знали Володимира Юлійовича, та згадують його з великою  повагою. «Всі пам’ятають його, як дуже ввічливого керівника, який сприймав людину завжди з повагою, без натяку на зверхність. Відкриття цієї виставки - це в першу чергу пам'ять, тепле людське відношення до видатної людини. Марія Чорній,  Наталія Данилець ретельно вибирали матеріал, фотографії для експонування».

Володимир Сливка був доктором фізико-математичних наук, професором, Заслуженим діячем науки і техніки України, академіком АН Вищої школи, двічі лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, нагороджений «Почесною відзнакою Президента України» (1995 р.) та орденом «За заслуги» ІІ ступеня (1998р.).
Починаючи з 1993 року колективам вузів країни було надано право обирати керівника. Першим ректором, якого обрав колектив Ужгородського національного університету, став Володимир Сливка. УжНУ Володимир Юлійович очолював 16 років.

Крім вишу, у свій час В. Сливка очолював численний університетський колектив фахівців, що займалися науковими дослідженнями у галузі фізики напівпровідників, заснував при Ужгородському університеті Науково-дослідний інститут фізики і хімії твердого тіла, очолював Спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських дисертацій. Сам В. Сливка підготував 16 кандидатів і 5 докторів наук. Чотири рази поспіль обирався депутатом Закарпатської обласної ради.
24 травня 2004 року життя Володимира Юлійовича трагічно обірвалося, але залишається світла пам’ять про ректора, про його добрі справи та численні праці - відзначають працівники Наукової бібліотеки УжНУ.

Олексій Шафраньош,

Інформаційно-видавничий центр

 

 

 

 

Категорії: