Спортсмени ФІМВу на завершальному легкоатлетичному етапі викладацької спартакіади перетворились на колекціонерів медалей, грамот і оплесків

15 травня на університетських шанувальників королеви спорту – «легкої атлеки» чекав величезний сюрприз від організаторів змагань. Перегони проводилися на оновленому гумовому покритті стадіону «Авангард», де з часів недавньої реконструкції мріють збиратися професійні бігуни та стрибуни всієї України та ближнього зарубіжжя. Приємно вражали око зроблені за надсучасними технологіями доріжки і заповнені піском комфортні ями для стрибків.

Крім боротьби за нагороди саме легкоатлетичного етапу також анонсувався запеклий батл за призові і наближені до них місця загального заліку спартакіади. Десятки спортсменів прийшли, щоб продемонструвати швидкість, технічність та прагнення до перемоги, піднявши рейтинги своїх підрозділів на нові висоти. Команду факультету історії та міжнародних відносин представляли Яна Марканич, Мар’яна Симчера, Олександр Кобаль та Юрій Офіцинський. Не залишила їх без підтримки армія відданих вболівальників на чолі з Михайлом Шелембою, Віктором Барзаком та Ігорем Прохненком. Тішила серце і присутність фанів-студентів, які прийшли підставити плече довіри старшим колегам і наповнити повітря над стадіоном сотнями вигуків. Саме вони змушували наших «легких атлетів» шалено нестися до перемог, завойовуючи почесне звання «куміри».

Перші ж забіги продемонстрували всю серйозність намірів фімвівців. Натреновані м’язи швидко переміщали атлетів від стартової позначки до фінішної, показуючи нікчемність поняття «час», який немов зупинявся при перших же рухах на дистанції. У підсумку в руках організатора змагань і ідейного натхненника щорічних баталій Василя Михайловича Шароді замайорів заповітний протокол. Для факультету історії та міжнародних відносин інформація виявилася просто сенсаційною. Впевнено переміг Олександр Кобаль, а Юрій Офіцинський зупинився в 0,1 секунди (уявіть собі це скільки) від срібної п’єдестальної сходинки, здобувши нагороду бронзового блиску.

Вже перевиконавши завдання максимум спартакіади, Яна, Мар’яна, Олександр та Юрій з армадою прихильників перемістилися до стриб-майданчика, де перед ними постало цікаве завдання. Відрахувавши ідеальну довжину розбігу, набравши оптимальну швидкість, попавши на планку і головне – поборовши гравітацію, зависнувши над піщаним прямокутником, треба було досягти успіху. Спроба за спробою підготовані до емоційних битв представники факультету розсікали повітря і показували безмежність можливостей людського організму. Результат не змусив себе довго чекати. Дівчата на гідних місцях, Олександр Кобаль отримав срібну нагороду, показавши однаковий результат з переможцем, а Юрія Офіцинського від третього місця відділили лише лічені сантиметри.

Зворушлива церемонія нагородження і фотофіксації з призами завершила програму цього вечора. Тепер від самих спортсменів вже нічого не залежало. Настав час екзіт-полів і всі команди запустили процес паралельного підрахунку результатів. Навіть біглий огляд протоколів вказував на впевнену другу загальнокомандну легкоатлетичну сходинку, чого ще ніколи не було в історії факультету історії та міжнародних відносин. Більше того, такий злет на недосяжні ще в недавньому минулому висоти приніс всьому колективу фімвівців місце в чільній трійці спартакіадної багатоденки. З цим ми вітаємо усіх спортсменів підрозділу, а також сподіваємося на досягнення ними нових висот!!!

Доцент кафедри археології, етнології та культурології Ігор Прохненко