19.10.2021

Відкрите звернення студентів УжНУ

Ми, студенти Ужгородського національного університету заявляємо, що не маємо відношення до “відкритого листа” псевдо-організації “Асоціації студентів Закарпаття” і хочемо відзначити наступне:

1. Громадська організація “Асоціація студентів Закарпаття” не міститься в Реєстрі громадських об'єднань Міністерства юстиції України, а отже не може розповсюджувати жодні повідомлення від її імені та імені студентства Закарпатської області. Розцінюємо цей лист як цілеспрямований інформаційний вкид, яким заплановано очорнити репутацію студентської молоді та університету загалом.

2. Вважаємо, що упровадження дистанційного навчання є правильним рішенням задля збереження життя і здоров'я студентів та викладачів.  Це рішення було погоджено керівництвом університету із органами студентського самоврядування. Студенти також його активно підтримали. Про доцільність рішення свідчить той факт, що  на більшості факультетів, у 4 із 6 університетських гуртожитків були випадки інфікування COVID-19.  У зв'язку із поширенням штаму “Дельта” у групі ризику зараз перебувають фактично всі, в тому числі й студенти, які, в переважній більшості, є невакцинованими.

Про ставлення студентів УжНУ до дистанційного навчання в умовах пандемії свідчить й онлайн-опитування "Дистанційне навчання очима студентів" (https://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/distantsijne-navchannya-ochima-studentiv-2020-2021.htm?fbclid=IwAR2UzVT6Gmn5VInx2_LGMbZXoZazyzDENrCHEXJ336BgMeE6MZW0jIs-7a4 ), у якому взяли участь  1963 студенти денної форми навчання. За його результатами — 53,7% студентів є готовими продовжити навчання дистанційно,  21,6% підтримують змішану форму проведення занять в університеті.

Також закликаємо журналістів закарпатських медіа дещо ретельніше перевіряти інформацію, яка до них надходить, адже поширення подібних фейків несе репутаційні ризики та дезінформує читача.