20.10.2021

Відійшов у вічність Олександр Михайлович Парлаг

З глибоким сумом повідомляємо, що 18 жовтня перестало битися серце нашого колеги, ветерана Ужгородського національного університету, доцента кафедри теоретичної фізики, кандидата технічних наук Олександра Михайловича Парлага.

Народився Парлаг О.М. 11 червня 1933 року в м. Мукачево. З 1950 року навчався в Ужгородському державному університеті і в 1955 році отримав диплом фізика в числі студентів першого випуску фізико-математичного факультету УжДУ. Свою трудову діяльність в університеті розпочав з посади лаборанта кафедри експериментальної і теоретичної фізики, протягом  1962-1965 рр. навчався в аспірантурі університету. У 1968 році в Томському політехнічному інституті Олександр  Михайлович захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата технічних наук. Після захисту дисертації один рік проходив наукове стажування в Центрі ядерних досліджень (м. Сакле, Франція). У 1975-1985 рр. працював завідуючим кафедрою ядерної фізики, і очолював деканат фізичного факультету в період 1983-1988 рр. У подальшому працював на посаді доцента кафедри.

Олександр Михайлович все своє трудове життя присвятив ядерній фізиці. Він був учасником розвитку ядерно-фізичних досліджень в університеті, починаючи з кафедри експериментальної і теоретичної фізики, яка послідовно трансформувалася в кафедру будови речовини, а потім у кафедру ядерної фізики. Особливу увагу Олександр Михайлович приділяв прикладним дослідженням. На мікротроні та бетатроні кафедри ядерної фізики виконувалися чисельні договірні роботи по розробці ядерних методик для космічної, геологорозвідувальної та інших галузей господарства.

Олександр Михайлович був спеціалістом високої кваліфікації і толерантною людиною. Він охоче ділився своїми знаннями і досвідом з молодшими колегами і студентами. У всіх, хто його знав, у пам’яті залишиться світлий образ спеціаліста високої кваліфікації, педагога, вчителя, інтелігентної, доброзичливої людини.

Колектив фізичного факультету висловлює глибоке співчуття родині з приводу важкої втрати.