17.11.2022

Відійшла у вічністьдоктор фізико-математичних наук, професор Лауреат, Державної премії України у галузі науки і техніки, Заслужений професор УжНУ, Дарія Михайлівна Берча

Відійшла у вічністьдоктор фізико-математичних наук, професор

15 листопада 2022 року, на 86 році життя, відійшла у вічність доктор фізико-математичних наук, професор Лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, Заслужений професор УжНУ ДАРІЯ МИХАЙЛІВНА БЕРЧА.

Народилася Дарія Михайлівна 2 січня 1937 року. З 1967 року почала працювати в УжДУ старшим викладачем кафедри фізики напівпровідників, далі доцентом. У 1989 р. захищає докторську дисертацію, в 1991 р. отримує  звання професора кафедри. З 2005 року Дарія Михайлівна  - “Заслужений професор” Ужгородського національного університету. З 2007 року професор кафедри оптики,  у 2013 році виходить на пенсію. У 1985 році  виходить колективна монографія: Д.М.Берча, Ю.В.Ворошилов, В.Ю.Сливка, И.Д.Туряница “Сложные халькогениды  и халькогалогениды (получение и свойства)” під редакцією Д.В.Чепура, за яку Дарія Михайлівна одержує Премію міністра освіти України за наукову роботу. У 1991 за науково-методичну роботу одержує високу оцінку і II премію Міністерства освіти України. У 2001 році Дарії Михайлівні  у складі колективу вчених з Києва  (С.Іщенко, Ф.Моцний, А.Яремко), Харкова (А.Косевич, В.Кошкін), Львова (Й.Стахіра, К.Товстюк), Ужгорода (Д.Берча, В.Сливка)  присуджується Державна Премія України в галузі  науки і техніки за роботу “Нові фізичні ефекти в сильно анізотропних напівпровідниках і прилади на їхній основі.

Висловлюємо найщиріші співчуття родині Дарії Михайлівни Берчі і розділяємо разом з ними глибокий сум із-за непоправної втрати такої чудової і щирої людини. Нехай пам'ять про неї збережеться в серцях всіх студентів і аспірантів, яких вона навчала, та всіх друзів і колег, з якими вона працювала.