Новини

12.02.2019
858

Відбулися перші в 2019 році збори Волонтаріату УжНУ

Відбулися перші в 2019 році збори Волонтаріату УжНУ

У вівторок, 12 лютого, відбулися перші в 2019 році збори Волонтаріату УжНУ. До заходу долучилися як університетські волонтери, так і представники організацій, які потребують волонтерської допомоги в своїй діяльності.

На початку зустрічі про особливості волонтерської діяльності в сфері пробації розповів начальник філії Центру пробації в Закарпатській області Віталій Мураль. Пробація є видом альтернативних покарань, адже являє собою  систему наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону  до засуджених, а також передбачає виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. «Волонтерська діяльність є дуже затребуваною для нас. Серед сфер, які потребують волонтерів є сприяння у здійсненні наглядових заходів, участі у проведенні виховної роботи, освітньої діяльності та психологічної роботи із суб’єктами пробації» - зазначив Віталій Мураль.

В Ужгороді, за статистикою міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, є 618 сімей і понад тисяча осіб які так чи інакше стикаються із складними життєвими обставинами, є неблагополучними. Директор центру Іван Фленько розповів про роботу центру та запросив волонтерів УжНУ долучитися до його роботи. «Дуже важливим у роботі з неблагополучними сімями, в складних життєвих обставинах є психологічний фактор, необхідно підтримати допомогти емоційно людині у непростому періоді її життя» - наголосив Іван Фленько.

Також на зустрічі були присутні Валентина Червоноока, яка представила волонтерську організацію «Моя нова сім’я», що опікується дітьми-сиротами та Володимир Суран, який представив організацію «Закарпаття за чисте довкілля».

Керівник Ресурсного центру сталого розвитку, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ганна Мелеганич розповіла, що вдалося зробити з часу заснування організації, яке відбулося на початку грудня 2018 року. «В нашій організації наразі є 90 членів – від студента до проректора, ми маємо офіційні сторінки у Фейсбуці та Інстаграмі. Також ми вже організували три поїздки до закладів інтернатного типу, допомогу малозебезпеченій матері та дитині, допомогу в організації двох благодійних забігів та заходів руху підтримки закарпатських військових. Ми розпочали співпрацю зі студентською організацією  AuraAcademica, долучилися до здачі крові під час загальноукраїнської акції «Ланцюг милосердя». В лютому та березні волонтери УжНУ планують відвідати заклади інтернатного типу у Великому Березному, Мукачеві та Виноградові» – зазначила Ганна Мелеганич.

Також на зборах погодили емблему Волонтаріату УжНУ та основні напрямки роботи в 2019 році.

 

Якщо ви бажаєте стати координатором волонтерів на своїх факультетах звертайтеся за електронною адресою Центру сталого розвитку dev-center@uzhnu.edu.ua

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: