Новини

09.06.2023
684

Відбулася Третя літня онлайн-школа з навчального курсу «Імміграція і транснаціоналізм: досвід ЄС» на тему «Сучасні міграційно-демографічні процеси в Україні та країнах ЄС: нові загрози та виклики в умовах війни»

Відбулася Третя літня онлайн-школа з навчального курсу «Імміграція і транснаціоналізм: досвід ЄС» на тему «Сучасні міграційно-демографічні процеси в Україні та країнах ЄС: нові загрози та виклики в умовах війни»

Третя літня онлайн-школа з навчального курсу «Імміграція і транснаціоналізм: досвід ЄС» на тему «Сучасні міграційно-демографічні процеси в Україні та країнах ЄС: нові загрози та виклики в умовах війни відбулася на базі Транскарпатського центру Жана Моне з досліджень європейських стратегій розвитку у період з 6 по 8 червня ц.р.  

Цільовою аудиторією онлайн-школи стали студенти, що здобувають освітній рівень бакалавра і магістра, аспіранти і докторанти, зрештою, взяти участь змогли усі, хто бажає підвищити рівень своїх знань у зазначеній сфері.

Викладач та організатор третьої літньої онлайн-школи – Петро Токар, канд. соц. наук, науковий співробітник НН Інституту євроінтеграційних досліджень, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор НДІ міграції і демографії УжНУ, директор Транскарпатського центру Жана Моне з досліджень європейських стратегій розвитку, почесний професор Євразійського національного університету ім. Л.М.Гумільова.

У відкритті та роботі онлайн-школи взяли участь академічний координатор проєкту «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку в УжНУ», директор НН Інституту євроінтеграційних досліджень, кандидат історичних наук, доцент Іван Артьомов, декан факультету історії та міжнародних відносин, кандидат історичних наук, доцент Віталій Андрейко, доцент кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій Михайло Шелемба, співробітники НН Інституту євроінтеграційних досліджень УжНУ.

Важливим аспектом у проведенні третьої літньої онлайн-школи була організація та модерація зустрічі у програмі google meet, де виступили з лекціями видні громадські діячі України, провідні науковці та експерти з питань імміграції і транснаціоналізму, сучасних міграційних процесів в Україні та країнах ЄС в умовах війни, а також брали участь викладачі кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій факультету історії і міжнаодних відносин та інші колеги - науковці УжНУ.

Слухачі онлайн-школи відзначили високий представницький рівень спікерів-викладачів та актуальність винесених на обговорення тем, а саме:

-  Лекція «Основні засади міграційної політики України та ставлення політичних сил до біженців з України в Євросоюзі» - Олексій Гончаренко, народний депутат України, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, віце-президент Комітету ПАРЄ з питань міграції, біженців та внутрішньо переміщених осіб, член фракції «Європейська солідарність» у Верховній Раді України.

- Лекція: «Зовнішня міграція в умовах війни: невідомі масштаби, нетиповий склад, невизначені перспективи". - Олена Малиновська, доктор наук з державного управління, заслужений діяч науки і техніки України, головний науковий співробітник відділу соціальної стратегії центру економічних і соціальних до сліджень Національного інституту стратегічних досліджень України.

- Лекція: «Демографічні тенденції та перспективи України». Олександр Гладун, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України, доктор економічних наук, членкореспондент НАН України.

-  Лекція «Транснаціональні і міграційні процеси: нова світова дійсність і сучасний виклик для Європи та України» – Павло Гай-Нижник, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, академік Академії політичних наук, громадсько-політичний діяч.

- Лекція: «Правовий статус працівників-мігрантів у Євросоюзі» – Оксана Головко-Гавришева, кандидат юридичних наук, доцент кафедри європейського права Львівського національного університету ім. Івана Франка, доцент кафедри міжнародного і європейського права Національного університету "Києво-Могилянська Академія", президент Української Асоціації Європейських студій.

- «Вплив напливу біженців із Росії на ситуацію в Республіці Казахстан і країнах Центральної Азії» - Райхан Таштемханова, професор кафедри регіоналістики, Жанар Медеубаєва, професор кафедри міжнародних відносин Євразійського національного університета імені Л.М.Гумільова, координатор проєкту «Кафедра Жана Моне» (м. Астана, Республіка Казахстан).

- Лекція: «Міграційно-демографічна ситуація та її вплив на безпеку в Європі і світі» - Ігор Тодоров, член викладацького складу наукового проєкту, доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету, директор науково-інформаційного Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ, заступник голови координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО».

- Лекція: «Міграція в країнах Європейського Союзу: політичний аспект проблеми на прикладі Словаччини» - Григорій Месєжніков, президент Інституту суспільних проблем (м. Братислава, СР).

- Виступ: «Методологія і методика організації та проведення соціологічного дослідження проблем міграціїї, переселенців та втікачів від війни: значимість їх результатів» - Петро Токар, канд. соц. наук, науковий співробітник НН Інституту євроінтеграційних досліджень, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор НДІ міграції і демографії УжНУ, директор Транскарпатського центру Жана Моне з досліджень європейських стратегій розвитку, почесний професор Євразійського національного університету ім. Л.М.Гумільова.

Загалом для участі у третій літній онлайн-школі зареєструвалися ібрали участь учасники з ВНЗ України, Словаччини та Казахстану. Певну частину склали професори, доценти, викладачі-міжнародники, соціологи, політологи і державні службовці. Слухачі відзначили високий рівень організації заходів та її позитивне значення для підвищення їхньої компетентності з питань імміграції і транснаціоналізму, сучасних міграційних процесів в Україні та країнах ЄС в умовах війни. Під час занять учасникам було презентовано науково-навчальний посібник «Імміграція і транснаціоналізм», який щойно вийшов із друку в рамках зазначеного проєкту, авторами якого була більшість спікерів на заняттях школи. Усім учасникам буде вручено відповідні іменні сертифікати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорії: