01.06.2021

Від абітурієнта – до магістра: враження від навчання в УжНУ студентів факультету інформаційних технологій

Ми продовжуємо нашу рубрику знайомством із студентами факультету інформаційних технологій. Факультет веде свою історію з 1996 року, наразі це потужний підрозділ УжНУ, в якому навчаються близько 500  студентів, і кількість абітурієнтів, які бажають учитися на ФІТ, постійно зростає. Отож, про навчання, студентське життя на факультеті – у нашому матеріалі.

Вікторія Сиротинська, студентка І курсу бакалаврату, спеціальність «Комп'ютерні науки»:

Чому ви вибрали для здобуття вищої освіти УжНУ? Чому саме цей факультет?

Навчаючись ще в школі, я була впевнена, що для продовження свого навчання в Україні оберу саме рідне місто та Ужгородський національний університет. Незапланований карантин тільки підтвердив моє рішення - їхати у незнайому країну чи місто супроводжувалося би великим хвилюванням, та й покидати знайомі, по своєму рідні стіни міста бажання не було. Зважаючи на те, що УжНУ займає високе місце серед вузів України, а також маючи позитивні відгуки своїх друзів і знайомих, сумнівів щодо вибору університету не виникало.

Коли переді мною постав вибір факультету, у мене було багато варіантів, думок, ідей і жменька страху у кишені. Але насправді цей крок став для мене чудовою можливістю переглянути всі свої вподобання та визначитись з тим, що мені справді до душі. Тепер я з впевненістю можу сказати, що мій вибір був правильним, і факультет інформаційних технологій став для мене чудовим стартом, щоб в майбутньому реалізувати себе як фахівця у сфері IT.

Якими були перші враження від навчання? Воно було саме таким, яким ви його уявляли?

Думаю, як і більшість першокурсників, всі себе налаштовують на те, що часу на відпочинок може не вистачати і потрібно нон-стоп опановувати новий матеріал, тому що навчання в університеті сильно відрізняється від шкільного, та ще й потрібно звикнути до нового колективу. Насправді все далеко не так.

На своєму факультеті я познайомилась з багатьма чудовими людьми, кожен з яких по своєму допоміг мені швидше адаптуватись до навчання. Викладачі в свою чергу робили все можливе, щоб не тільки допомогти нам освоїти нові та незнайомі для нас предмети, а й здружити нас усіх, адже це було доволі складно в період карантину. Дистанційне навчання теж стало непередбачуваним поворотом, але згодом я звикла та почала знаходити в цьому більше позитиву.

Яке слово краще характеризує ваш навчальний процес (важко, цікаво, захоплююче, весело, складно)? Аргументуйте.

Напевно для мене на першому курсі це буде слово «неочікувано» - неочікувано класно, по своєму складно та водночас цікаво, і цей список ще можна довго продовжувати. Цікаво і класно - оскільки ми вивчаємо багато нового і до цього незнайомого, до того ж я точно знаю, що це знадобиться в майбутньому. Ну і звичайно складно - все нове веде за собою велику кількість прикладених зусиль, щоб максимально досягти високого результату.

Чи рекомендуєте для вступу цьогорічним вступникам ваш факультет?

Звичайно, що так. На нашому факультеті викладачі завжди будуть раді допомогти у ваших починаннях, так як допомогли мені. Карантин ще раз довів, що затребуваність знань в галузі IT потрібні кожному, і це є перспективним напрямком у сучасному світі. А найголовніше, обирайте ту спеціальність, яка вам справді подобається, та завжди будьте впевнені, що у вас все вийде).

Юліан  Меренич,  магістр, спеціальність  «Інженерія програмного забезпечення»:

Чому вибрали для здобуття освіти УжНУ? Чому саме цю спеціальність?

Я вагався між двома університетами: УжНУ та Львівська політехніка. Довго думав, куди саме подати документи. Зваживши всі переваги та рекомендації, зупинив свій вибір на УжНУ.

Спеціальність я обрав “Інженерія програмного забезпечення”. Цей вибір я зробив не просто так. Ще з дитинства я полюбляв проводити час в комп’ютері, працювати з графікою та навіть спробував програмувати. Через деякий час, я помітив, що мені стало цікаво шукати відповіді на такі питання: як це працює? Як це створюється? Які інструменти для цього потрібні?

Яке слово краще характеризує ваш навчальний процес? Аргументуйте.

Навчання на факультеті інформаційних технологій виявилось захоплюючим, оскільки кожен курс це щось нове та цікаве. До прикладу, завдяки події “Hack Your Mind 2018” ми з моїми однокурсниками та студентами молодших курсів об'єднались і створили команду “Cyber Spells” , та взяли участь у хакатоні, який тривав 24 години. Далі було прийнято рішення розвивати команду у напрямку створення сайтів та графічного дизайну. Наступна подія, яка показала наші успіхи у команді, став “StartUp Village 2019”, де ми представляли проект “MoveOn”, який є тогорічним переможцем. Це все стало можливим тільки завдяки тим дисциплінам, яких нас навчали чудові викладачі.

Які плани у вас на професійне майбутнє?

Наразі я є співзасновником, верстальщиком та дизайнером у компанії “Cyber Spells”, яка об’єднала однодумців та передає наш досвід студентам. Плани на майбутнє, напевно є такими: це вихід на всесвітній ринок, розширення компанії та ведення викладацької діяльності в університеті.

Чи рекомендуєте для вступу цьогорічним вступникам ваш факультет?

Я однозначно рекомендую факультет інформаційних технологій вступникам, оскільки ви тут не тільки здобудете освіту, а й знайдете однодумців та хороших викладачів, які з радістю допоможуть вам.

підготував Олексій Шафраньош