Новини

21.03.2014
2547

Вчену раду УжНУ вперше провів в.о. ректора Володимир Смоланка

Вчену раду УжНУ вперше провів в.о. ректора Володимир Смоланка

20 березня Вчена рада Ужгородського національного університету вперше засідала під керівництвом нового в.о. вишу – Володимира Смоланки.

Розпочалося засідання із приємних новин – вчені звання дістали науковці різних структурних підрозділів університету: професора – Юрій Жигуц, професор кафедри техніки машинобудування;  доцента – Світлана Балога, доцент кафедри комп'ютерних систем; Вікторія Бернада, доцент кафедри біохімії, фармакології та фізичних методів лікування; Руслана Жовтані, доцент кафедри міжнародних комунікацій; Оксана Кузьма, доцент кафедри української літератури, та Олександр Погоріляк, доцент кафедри теорії ймовірності і математичного аналізу.

Після урочистої частини перейшли до порядку денного.

В. о. ректора Володимир Смоланка зачитав наказ про внесення змін до складу Вченої ради вишу: з її членів виведено Федора Ващука, Віталія Ніколайчука, Оксану Ващук, Василя Русина та Андріану Завадяк; на період відпустки проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків Романа Офіцинського його обов’язки виконуватиме професор Мирослава Лендьел; обов'язки проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Перести виконуватиме професор Ігор Король; як в.о. голови профкому студентів УжНУ до складу Вченої ради ввели також Ростислава Головчанського, студента 6 курсу медичного факультету.

Про присвоєння вчених звань професора та доцента доповідав проректор УжНУ з наукової роботи Юліан Височанський. Професор давав коротку характеристику науково-педагогічної діяльності кожної з кандидатур. Усі пропозиції було схвалено, тож відповідні документи буде передано до Міністерства освіти і науки України на затвердження.

Таємним голосуванням члени Вченої ради призначили на посади завідувачів низки кафедр університету. Характеризував кожну  з поданих кандидатур в.о. проректора УжНУ з науково-педагогічної роботи, професор Олександр Сливка.

Крім того, розглядалося також питання про надання почесного звання заслуженого працівника освіти і науки України завідувачу кафедри словацької філології УжНУ, професору Світлані Пахомовій. Декан філологічного факультету Галина Шумицька розповіла про здобутки пані Пахомової та її активну участь в науковому житті України та за її межами.

Декан біологічного факультету Ярослава Гасинець розповіла про стан навчально-методичної та виховної роботи на біологічному факультеті: йшлося про організацію навчального процесу, підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та їх стажування, результати участі студентів у всеукраїнських олімпіадах та різних конкурсах, а також про їх активний відпочинок тощо.

Важливу роль у житті студентів вишу відіграє виховна робота. Про цей сегмент діяльності в університеті та природничо-гуманітарному коледжі УжНУ прозвітував проректор з науково-педагогічної та виховної роботи вишу Федір Шандор. Проректор наголосив, що виховна робота провадиться у процесі викладання навчальних дисциплін, позааудиторної роботи, через соціальні інститути, причетні до справи виховання студентської молоді, шляхом взаємодії з молодіжними громадськими організаціями, завдяки діяльності студентського самоврядування тощо.

Про роботу загальноуніверситетської кафедри фізичного виховання доповідав її завідувач Іван Маріонда. Саме ця кафедра забезпечує викладання фізичного виховання для студентів перших курсів усіх факультетів УжНУ; крім того, забезпечує роботу з групами спортивного вдосконалення за 12-ма спортивними напрямками.

У різному теж обговорили низку питань: про вибори ректора УжНУ, про затвердження спеціалізації з напряму "Географія", про введення додаткової кваліфікації щодо підготовки фахівців за напрямом "Філологія", про рекомендацію до друку окремих видань, про затвердження тем дисертаційних досліджень та дозвіл на наукове керівництво, про затвердження наукових комплексних тем тощо. Скасували рішення Вченої ради УжНУ від 25.02.2014 про неможливість в.о. ректора висувати свою кандидатуру на посаду очільника університету, оскільки воно суперечить чинному законодавству України.

Ішлося також і про квоти кожного з факультетів у конференції трудового колективу Ужгородського національного. Лише для незначної кількості підрозділів її дотримано – у багатьох вона перебільшена або занижена. Найближчим часом це питання мають упорядкувати.

Наприкінці засідання Володимир Смоланка закликав визначати дату кожного наступного засідання Вченої ради та головні питання, які на ній обговорюватимуться. Тож чергове зібрання цього університетського органу заплановане на 24 квітня.

Ірина Левіна
Медіацентр УжНУ