Вчена рада УжНУ аналізувала міжнародну діяльність університету та низку інших важливих питань

У четвер, 30 травня, відбулося чергове засідання Вченої ради УжНУ. На ньому було розглянуто низку питань, які стосувалися міжнародної діяльності університету, організації роботи медичного факультету № 2, конкурсні та атестаційні справи, інші питання розвитку університету.

На початку засідання ректор Володимир Смоланка вручив почесні відзнаки та грамоти працівникам університету та привітав членів Вченої ради, які в святкують в травні дні народження.

Після урочистої частини члени Вченої ради заслухали звіт проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Мирослави Лендьел про міжнародну діяльність університету та участь у міжнародних рейтингах.

Про підготовку іноземних громадян в УжНУ та перспективи розвитку медичного факультету №2 розповів його декан Василь Калій. «Медичний факультет №2 розпочинав навчання іноземних студентів з 15 країн. Сьогодні ми маємо студентів з 40 країн світу. При чому, це зростання ми маємо за рахунок долучення студентів з країн Близького Сходу, Європи та Північної Америки. Наразі ми маємо 1275 іноземних студентів» - зазначив Василь Калій.

Факультет також упроваджує  міжнародний іспит для студентів-медиків IFOM, який визнається  у 29 країнах світу, відповідно престиж диплому УжНУ зростає  на міжнародному ринку. Крім цього, факультет має серйозні спортивні досягнення – у 2019 році команда студентів медфаку №2 стала чемпіоном у Прем’єр-лізі України із крикету.

За результатами розгляду атестаційних справ Вчена рада прийняла рішення присвоїти вчене звання професора по кафедрі кібернетики і прикладної математики Миколі Маляру, доцента по кафедрі політології і державного управління Стелласу Асланову, доцента по кафедрі адміністративного, фінансового та інформаційного права Сандрі Болдіжар, доцента по кафедрі стоматології дитячого віку Володимиру Бородачу, доцента по кафедрі анатомії людини та гістології Тетяні Гарапко, доцента по кафедрі дитячих хвороб Олені Дебрецені, доцента по кафедрі іноземних мов Надії Кіш, доцента по кафедрі кримінального права та процесу Антоніні Мацолі, доцента по кафедрі внутрішніх хвороб Мар’яні Ростоці-Резніковій, доцента по кафедрі адміністративного, фінансового та інформаційного права Олександру Сливці, доцента по кафедрі фізіології та патофізіології  Ярославі Сливці, доцента по кафедрі стоматології післядипломної освіти з курсом терапевтичної та ортопедичної стоматології Юлії Слинько, доцента по кафедрі загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Оксані Товканець та доцента по кафедрі фізико-математичних дисциплін Мирославу Шафраньошу.

Крім цього, розглянули конкурсні справи, обрали на посаду завідувача кафедри античності, середньовіччя та історії України домодерної доби Ігоря Ліхтея, завідувача кафедри археології, етнології та культурології Надію Керецман, завідувача кафедри бізнес-адміністрування, маркетингу та менеджменту Олесі Дюгованець, завідувача кафедри модерної історії України та зарубіжних країн Ігоря Шніцера, професора кафедри хірургічних хвороб Василя Русина.

Також Вчена рада схвалила  кандидатуру на  присвоєння звання «Почесного доктора Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» доктора фізико-математичних наук, професора Карлового університету в Празі (Чехія) Владіміра Матоліна.

Крім цього прийняли рішення перейменувати кафедру туристичної інфраструктури та сервісу, що входить до структури факультету туризму та міжнародних комунікацій, на кафедру туристичної інфраструктури та готельно-ресторанного господарства, затвердили Стратегію інтернаціоналізації ДВНЗ «Ужгородський національний університет», схвалили до друку низку наукових видань, уточнили теми дисертаційних досліджень.

Наступне засідання Вченої ради відбудеться 25 червня.