Новини

22.12.2022
494

На засіданні Вченої ради УжНУ підсумували результати вступної кампанії-2022 та розглянули звіт про діяльність Українсько-угорського навчально-наукового інституту

На засіданні Вченої ради УжНУ підсумували результати вступної кампанії-2022 та розглянули звіт про діяльність Українсько-угорського навчально-наукового інституту

У четвер, 22 грудня, відбулось останнє засідання Вченої ради УжНУ в 2022 році. На порядку денному низка важливих питань: про науково-педагогічну діяльність Українсько-угорського навчально-наукового інституту, результати вступної кампанії-2022 та завдання щодо організації прийому абітурієнтів у 2023 році, розгляд атестаційних справ та конкурсних справ. Насамперед ректор УжНУ Володимир Смоланка привітав усіх присутніх та вручив дипломи й подяки працівникам університету.

Про науково-педагогічну діяльність Українсько-угорського навчально-наукового інституту звітував його директор Олександр Шпеник. Інститут складається з трьох кафедр: кафедра угорської філології, кафедра історії Угорщини та євроінтеграції та кафедра фізико-математичних дисциплін. Трьох наукових центрів: Центр Гунгарології, Науковий центр «CrossRoads» та Центр сертифікації іноземних мов ECL, а також низки навчально-наукових лабораторій: Бібліотека ім. М. Берчені, фізична лабораторія, археологічна лабораторія, лабораторія міжнародних відносин, лінгафонний кабінет, два комп’ютерні кабінети, спеціалізовані аудиторій «Письменники Закарпаття», «Народна творчість Закарпаття». Освітній процес в Інституті забезпечують 4 професорів, 18 доцентів, 13 старших викладачів та 2 асистентів.

Олександр Шпеник зазначив:  “Ми надзвичайно гордимося, що за  цей період нам вдалось значно  покращити як умови навчання, так і  проживання та проведення дозвілля для наших студентів. Адже  важливо, щоб студентські роки  проходили комфортно, це тільки  сприятиме навчальному процесу. Нам вдалось здійснити капітальний  ремонт гуртожитку в 2017-2018 рр.,  повністю оновити два комп’ютерні  класи, створити фітнес-зал та  актову залу для студентів у 2019 р.,  оновити фізичну лабораторію в  2018-2019 рр., створити спеціалізовані аудиторій «Письменники Закарпаття», «Народна творчість Закарпаття» та спеціалізовані аудиторії  «Археологічних» та «Міжнародних відносин». Також директор Інститут розповів про динаміку контингенту студентів, їхню успішність, наукову роботу викладачів та студентів, профорієнтаційну та виховну роботу, міжнародні зв’язки. Наприкінці звіту ректор УжНУ Володимир Смоланка зазначив: “Я надзвичайно задоволеним динамікою розвитку Українсько-угорського навчально-наукового інституту. А також вітаю Олександра Шпеника з переобранням на посаду директора інституту, яке відбулось нещодавно. Бажаю і надалі розвитку і зростання”.

Про результати вступної кампанії та завдання щодо організації прийому абітурієнтів у 2023 році доповідав відповідальний секретар приймальної комісії УжНУ Петро Горват. Цьогорічна вступна кампанія відзначилися переліком особливостей та проводилась відповідно до одноразового Порядку прийому. Зокрема, тривала вступна кампанія з 2 січня по 31 грудня, «електронний вступ» реалізовувався практично для всіх вступників (крім ДВО), був встановлений електронний реєстр вступників для пільгових категорій, відбулося включення до реєстру студентів до 2021 року вступу включно, була прийнята необов’язковість подачі оригіналів документів, вступ на основі ПЗСО відбувався за результатами НМТ, ЗНО або за мотиваційними листами (окремі спеціальності) та ін. Петро Горват наголосив: “На основі Умов прийому розроблено було Правила прийому, а на основі Порядку прийому – нову редакцію Правил прийому та Зміни до них. Забезпечено оперативне оприлюднення інформації – створено відкриті (122), фіксовані (93) та небюджетні (936) конкурсні пропозиції (1151). Забезпечено внесення необхідних даних та якісний супровід вступної кампанії у ЄДЕБО. Погоджено з державним замовником максимальні та загальні обсяги прийому за державним замовленням, забезпечено переведення пільговиків на вакантні та додаткові місця (187 осіб)”.  Усього до УжНУ було подано 16 052 заяв, що є більшим показником, ніж у 2021 та 2020 роках. З них на основі повної загальної середньої освіту подано 10 466 заяв. Зараховано цьогоріч  – 5660 абітурієнтів. Радує, що більшість поданих заяв надходило з першою пріоритетністю. Також Петро Горват у своїй доповіді звернув увагу на кількість заяв від вступників у розрізі спеціальностей, зарахування, використання ліцензійних обсягів, проєкт щодо Порядку  прийому до ЗВО у 2023 році та завдання щодо організації наступної вступної кампанії.

Крім того, члени Вченої ради розглянули питання щодо: перейменування Центру підвищення кваліфікації та стажування педагогічних, науково-педагогічних працівників ДВНЗ «УжНУ», затвердження Положення про науково-навчальний інститут євроінтеграційних досліджень у новій редакції, внесення змін до Положення про порядок розгляду кандидатур щодо присвоєння вчених звань, рекомендацію до друку окремих видань, утворення спеціалізованих вчених рад з метою присудження ступеня доктора філософії, запровадження освітньої діяльності за освітньо-професійними програмами підготовки здобувачів вищої освіти та ін.

 

 

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: