26.02.2018

Науковці УжНУ та Західного університету ім. Васіле Голдіша в м. Араді (Румунія) обговорювали проекти співпраці у різних сферах

У понеділок, 26 лютого, в ректораті відбулася зустріч керівництва університету, деканів факультетів з делегацією Західного університету ім. Васіле Голдіша в м. Араді (Румунія), на чолі з ректором Коралією Адіною Которачі. Темою зустрічі стало обговорення проектів співпраці.

Відкриваючи зустріч ректор УжНУ Володимир Смоланка наголосив на важливості співпраці у рамках розробки грантових проектів, які б принесли як користь університетам, так і внесли вагомий вклад у транскордонну наукову, економічну та суспільну співпрацю. Ректор університету  Західного університету ім. Васіле Голдіша,  професор Коралія Адіна Которачі зазначила: «Ми приїхали до вас, з великою кількістю проектів та пропозицій, з якими ми можемо плідно співпрацювати».

В ході зустрічі було презентовано та обговорено проектні пропозиції університетів. Зокрема, представники УжНУ подали на розгляд декілька пропозицій у сфері біології, медицини, права, міжнародних відносин, суспільних наук та економіки.

Зокрема, старший науковий співробітник біологічного факультету Роман Кіш презентував перспективні напрямки співпраці щодо платформи медико-біологічних досліджень, збереження біорізноманіття  у прикордонних регіонах України та Румунії.

Пропозиції у сфері медицини стосувалися напрацювання спільних проектів з нейрохірургії та неврології. Асистент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії УжНУ Андрій Смоланка розповів про проекти, які стосуватимуться Закарпатського обласного центру нейрохірургії та неврології, клінічної бази в  Арадському університеті, а також проект щодо впровадження телемедицини в Закарпатті та регіону Араду.

Ужгородські юристи презентували проект, який стосується теоретичних та прикладних проблем протидії транскордонній організованій злочинності кримінально-правовими та кримінологічними засобами.

Представниця факультету історії та міжнародних відносин, кандидат політичних наук Ганна Мелеганич розповіла про пропозицію проведення досліджень транскордонної співпраці між Україною та Румунією в умовах безвізового режиму. «Метою пропонованого дослідження є аналіз впливу фактору  кордону на політичний, соціальний та економічний розвиток прикордонних територій» - зазначила Ганна Мелеганич. У рамках пропозиції планується вивчення існуючої транскордонної співпраці від часу скасування візового режиму і розробка рекомендацій для органів влади та місцевого самоврядування для її поліпшення.

Свої пропозиції для співпраці подали представники економічного факультету та факультету міжнародних економічних відносин. Надалі робота продовжилася в окремих наукових групах.

Олексій Шафраньош