Новини

29.08.2019
549

В УжНУ вшанували захисників Вітчизни в українсько-російській війні

В УжНУ вшанували захисників Вітчизни в українсько-російській війні

У четвер, 29 серпня, в УжНУ покладанням квітів до Пам’ятного знаку борцям за свободу і незалежність України вшанували пам'ять полеглих захисників Вітчизни в сучасній українсько-російській війні. 

Квіти до Пам’ятного знаку поклали учасники бойових дій на сході України викладач військової кафедри УжНУ полковник Петро Марко та доброволець, керівник сектору юридичного відділу УжНУ Максим Шелепець.

Коментуючи подію полковник Петро Марко наголосив, що запровадження   Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави, є даниною пам’яті за синами України, які ціною власного життя зупинили подальше вторгнення російського окупанта вглиб території України. За словами військовика, активні бойові дії на сході України розпочалися ще 8 серпня 2014 року. Наші війська мали намір вийти на лінію державного кордону з Росією, перекрити його і таким чином відрізати бойовиків і терористів від «гумконвоїв» з Росії. У відповідь Росія ввела на територію України 6 батальйонно-тактичних груп регулярної армії, створивши для нашого війська складну тактичну ситуацію. 

Треба зізнатись чесно, що таких дій з боку вищого керівництва Росії не очікували ні військове, ні політичне керівництво України. У результаті вторгнення окупантів загинуло багато українських бійців, частина потрапила в полон. Цей День, на думку полковника П. Марка, потрібен ще й для того, аби ті наші співвітчизники, які жодного дня не були на фронті, але «втомилися від війни», та й наступні покоління українців, розуміли, що наше мирне сьогодення, можливість вчитися, працювати, їздити на відпочинок за кордон, будувати собі кар’єру в мирному житті дарована нам завдяки подвигу тих хлопців, які загинули під Іловайськом, Дебальцевим та в інших місцях запеклих боїв.

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: