Новини

14.03.2019
788

В УжНУ відкрилася конференція присвячена ювілею Карпатської України

В УжНУ відкрилася конференція присвячена ювілею Карпатської України

Сьогодні в Ужгородському національному університеті розпочала роботу міжнародна наукова конференція «Карпатська Україна – незалежна держава» присвячена 80-річчю від дня проголошення Карпатської України. Її організаторами є УжНУ та Інститут історії України Національної академії наук України.

У роботі конференції беруть участь віце-прем'єр міністр України Івана Климпуш-Цинцадзе, закордонний член Національної академії наук України професор Микола Мушинка (Пряшів, Словаччина), професор Корнел Град (Арад, Румунія), професор університету штату Огайо (США) Олександр Дебич, провідні науковці, працівники музеїв та архівів України, США, Словаччини, Румунії, Білорусі.  

У вітальному слові на відкритті конференції  в.о. ректора УжНУ професор Олександр Сливка наголосив, що наукові конференції, семінари, круглі столи та лекції, присвячені темі Карпатської України, проводяться з ініціативи УжНУ починаючи з 1990 року. За ці роки українськими та зарубіжними науковцями написано значну кількість наукових праць, захищено чимало кандидатських та докторських дисертацій. Сьогодні ми знову переосмислюємо важливі події 1939 року, а також маємо до вивчення нові факти про драматичний період національно-визвольних змагань на Закарпатті.

На знак вшанування засновників та захисників Карпатської України від імені учасників міжнародної конференції представники студентського самоврядування поклали корзину квітів до пам’ятника президенту Августину Волошину.

На пленарних та секційних засіданнях учасники конференції  обговорять питання історії та духовної культури, політики й ідеології, правознавства, міжнародної політики,  мовознавства й літературознавства.

Конференція триватиме  упродовж двох днів – 14 і15 березня.  

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: