Новини

23.12.2021
624

В УжНУ відкрито фотовиставку «Українські медики: ті, хто завжди поруч»

В УжНУ відкрито фотовиставку «Українські медики: ті, хто завжди поруч»

У ці сповнені доброго настрою передсвяткові дні Ужгородський національний університет, за підтримки Бюро ВООЗ в Україні та МОЗ, став інформаційним майданчиком для всеукраїнської виставки «Українські медики: ті, хто завжди поруч», приуроченої до Дня універсального охоплення послугами охорони здоров’я. На виставці представлено світлини та історії медичних працівників з усієї країни, в яких вони діляться власним досвідом і розповідають про свої виклики та досягнення.

Виставка проходить у рамках Міжнародного року медико-санітарних та соціальних працівників 2021, проголошеного ВООЗ на знак вдячності медичним працівникам за їх непохитну відданість у боротьбі з COVID-19 та іншими захворюваннями. Вона покликана підкреслити важливість універсального охоплення послугами охорони здоров’я та відзначити зусилля медичних працівників в Україні.

Відкрив виставку ректор УжНУ, проф. Володимир Смоланка: «УжНУ не випадково долучився до вшанування праці українських медиків. У структурі нашого університету – п’ять  факультетів, які готують фахівців різноманітного профілю для потреб медичної сфери України та зарубіжжя. Станом на сьогодні на цих факультетах здобувають знання близько 3 тис. студентів, яким передають свій професійний досвід 462 викладачі котрі працюють на постійній основі, та 179 сумісників. Це – потужна інтелектуальна, наукова, навчально-освітня та й матеріальна база, ефективне використання якої служить благородній місії зміцнення здоров’я людей.

Показовим у цьому сенсі є участь наших як досвідчених лікарів, так й інтернів, студентів-медиків у протистоянні вірусу Covid-19. Десятки наших колег звитяжно трудились у новостворених ковідних відділеннях лікарень. Зокрема, в найбільш критичний час, коли в обласній інфекційній лікарні існував значний брак кваліфікованих кадрів. На початку квітня 2020 року в інфекційній лікарні залишилося двоє лікарів-ординаторів, разом із завідуючим. Асистенти кафедри мікробіології, вірусології та епідеміології з курсом інфекційних хвороб УжНУ Степан Карабиньош, Євгенія Данканич, Віра Воробець працювали за сумісництвом лікарями інфекційної  лікарні. Звичайно, ми надзвичайно вдячні всім лікарям і наприкінці березня 2020 року Волонтеріат УжНУ  оголосив акцію  #своїхнекидаємо для допомоги університетським працівникам, про яких немає кому потурбуватися, й допомогти таким чином дотримуватися карантину й перебувати в самоізоляції».

Також на відкриття завітали: заступник голови обласної державної адміністрації Петро Добромільський, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, проректорка УжНУ Мирослава Лендьел, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний, в.о. генерального директора Закарпатського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Галина Сітник, завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Вікторія Тимчик.

Серія із 12 постерів, на яких зображені світлини та історії українських медичних працівників, у рамках всеукраїнської виставки «Українські медики: ті, хто завжди поруч», представлена також у будівлях Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України у Києві; в університетах та бібліотеках у Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, а також на онлайн-платформах Постійного представництва України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, й інших українських дипломатичних установ.

 

Інформаційно-видавничий центр

Фото Ганни Фельцан та Ульяни Грицан

Категорії: