Новини

14.01.2020
997

В УжНУ відбулась зустріч з головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергієм Квітом щодо новацій у системі акредитації освітніх програм

В УжНУ відбулась зустріч з головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергієм Квітом щодо новацій у системі акредитації освітніх програм

Вчора, у залі Вченої ради УжНУ відбулась зустріч представників закарпатських ЗВО із головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергієм Квітом. Представив гостя ректор УжНУ Володимир Смоланка, який наголосив, що присутні мають чудову нагоду почути про всі новації у системі акредитації з перших уст. 

На початку розмови Сергій Квіт зазначив: «Я дуже радий, що ми маємо сьогодні можливість провести загальну робочу зустріч. Я б хотів у загальних рисах розповісти про систему акредитації та про те, як вона працюватиме. А також відповісти на всі питання, які у вас виникнуть щодо цієї теми».

Сергій Квіт окреслив важливість акредитації у житті університету, та наголосив, що під час акредитації задаються правильні питання, на які шукають правильні відповіді. За словами Сергія Квіта, акредитація – це внутрішній тренінг, мобілізація всіх ресурсів, правильна напруга в колективі. Можливість ще раз задуматись над тим, чи правильно створена та чи інша освітня програма, чи є вона унікальною, чи зроблено все для того, щоб вона була дійсно якісною.

 Також Сергій Квіт підкреслив необхідність у поповненні складу експертів акредитації і представниками із Закарпаття: «Експерт – це кваліфікована людина, яка обізнана у всіх процесах акредитації. Ми проводили необхідні тренінги для відбору та навчання для наших експертів. Обов’язково співпрацюйте з ними».

Учасники активно брали участь у розмові, задавали питання і жваво їх обговорювали. Найбільш болючим питанням є акредитація освітніх програм третього освітньо-наукового рівня вищої освіти, оскільки акредитація таких програм проводиться вперше.  

Ще однією новацією системи акредитації є те, що Звіт про самооцінювання освітніх програм заповнюється он-лайн.  «Зараз система акредитації є відкритою. Раніше вам говорили, що папка є неправильно сформованою, проте не допомагали виправляти помилки і не підказували, де шукати вирішення вашої проблеми. Нині ж ви можете знайти всю необхідну інформацію у нас сайті. Звіт самооцінювання невеликий,  проте змістовний. Головною нашою ідеєю є шанування університетської автономії – наголосив Сергій Квіт.Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: