11.10.2021

В УжНУ та ДонНУ ім.В.Стуса розпочалася спільна програма академічної мобільності студентів

В УжНУ та ДонНУ ім.В.Стуса  розпочалася спільна програма академічної мобільності студентів

У понеділок, 11 жовтня, у ректораті УжНУ відбулася ознайомча зустріч зі студентами Донецького національного університету ім.В.Стуса, які протягом 10 тижнів навчатимуться в Ужгороді в рамках програми «Студентської Академічної Мобільності (САМ) Україна», яка реалізовується за підтримки Британської Ради у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.  Також у рамках цієї програми студенти УжНУ навчатимуться в Донецькому університеті ім.В.Стуса у Вінниці.

Відкрила ознайомчу зустріч проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьєл.   «Ми присутні на дуже неординарній події, тому що до лав УжНУ  додаються 5 чудових студентів, і так само, до лав ДонНУ теж на 2 місяці навчання долучаються 5 ужгородських студентів. Ми на Вас довго чекали, ця мобільність підтримана Британською Радою в рамках програми «САМ» мала відбутися ще  навесні 2020 року. Але у зв’язку з пандемією COVID-19 нам довелося її відтермінувати. Ми довго та ретельно готувалися до проведення цієї мобільності, і ми дуже раді її розпочати» - наголосила Мирослава Лендьєл.

На навчання до УжНУ приїхали студенти-журналісти, правники і міжнародники. До Вінниці – ужгородські журналісти, політологи та юристи. Студенти протягом  10 тижнів навчатимуться на відповідних факультетах Ужгородського та Донецького національних університетів.

«Ми разом із ДонНУ подали заявку на «Програму студентської академічної мобільності» САМ», яка функціонує  за підтримки Британської Ради. Конкурс був значним, але ми здобули в ньому перемогу і отримали фінансування на здійснення подібної мобільності. Вона відбувається вперше в Україні, ця мобільність певним чином схожа на Еразмус+, але тут студенти навчаються не за кордоном, а в українських університетах. Це робиться для того, щоб краще пізнати культуру, побут, менталітет різних регіонів нашої держави» - розповідає координаторка проєкту, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, кандидат політичних наук Ганна Мелеганич.

Програма передбачає не тільки навчання упродовж визначеного періоду, але й розробку пропозицій проєкту соціальної дії для своїх університетів, чи громад вже після закінчення студентського обміну. Наприкінці навчання планується проведення спільної конференції, де зустрінуться всі студенти та їхні наставники, та будуть узагальнені результати академічної мобільності.