В УжНУ провели міжнародну конференцію за участі німецьких науковців (ВІДЕО)

В Ужгородському національному університеті стартувала Міжнародна конференція «Толерантність на кордонах Європи: вимір для України». Зібрала понад 50 учасників з України та світу.

Науковий форум відбувся за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини та Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана (Німеччина), з яким УжНУ  співпрацює вже довгий час.

Маркус ФОГТ,  професор  Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана

Закарпаття має найкращі передумови для реалізації цього проекту. Тут ми бачимо представників різних культур, національностей та релігійних конфесій. Закарпаття зараз на етапі свого розквіту. Моя доповідь була про взаємодію толерантності і етики миру.

Німецькі науковці поспілкувалися зі студентами Ужгородського національного університету про проблеми толерантності в Україні та світі, взяли участь у конференціях разом з науковцями УжНУ та інших українських вишів.

Мирослава ЛЕНДЬЕЛ, проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи

Метою проекту і конференції зокрема є пошук потенціалу толерантності в нових умовах, які склалися в Європі. Мова іде за міграційну кризу, за кризу Європейського Союзу. Мова йде про ті виклики, які є зараз перед українським суспільством. Це війна з Росією, певні гібридні, дезінформаційні війни, які відбуваються в Україні, які відбуваються в Європі, про що говорять наші німецькі колеги.

Таким чином українські та німецькі науковці обміняються досвідом щодо впровадження в освіту нових проектів для формування у молоді політичної, етнічної і конфесійної толерантності.

Uzhinform