В УжНУ провели установчі збори волонтаріату УжНУ

У середу, 5 грудня, відбулися установчі збори волонтаріату УжНУ, до діяльності якого зможуть долучитися небайдужі студенти, викладачі, випускники та адміністративні працівники вишу. Проведення заходу приурочили до святкування Міжнародного дня волонтера. До участі долучилися представники волонтерських організацій Закарпаття, студенти, викладачі, працівники УжНУ, представники Ужгородської міської ради.

Відкриваючи установчі збори, проректор з науково-педагогічних зв’язків та міжнародних зв'язків Мирослава Лендьел наголосила: «Це дійсно «низова» ініціатива від викладачів, студентів, які хочуть робити і вже роблять добрі справи, але часто, на жаль, не знають один одного. Тому дуже важливо їхні зусилля об’єднати, і я переконана, що саме волонтаріат зможе здійснити цю добру справу».

Заступник ужгородського міського голови Павло Білак зазначив: «Ужгородська міська рада готова надати всіляку підтримку цій чудовій ініціативі, допомогти, щоб волонтерство набуло більшої ваги, та поширилося не тільки в межах УжНУ, але й у місті Ужгороді, Закарпатті».

Ініціатором створення  волонтаріату стала керівник Центру сталого розвитку, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ганна Мелеганич. Вона розповіла про причини заснування спільноти: «Ми бачимо необхідність створення такого неформального об’єднання, в якому  студенти, викладачі, працівники та випускники університету змогли б працювати спільно для допомоги ближнім. Сьогодні ми визначимо організаційні форми нашої діяльності. Наразі ми маємо 75 заявок на вступ до волонтаріату, переважна більшість -  це студенти бакалаврату, а також студенти-іноземці, викладачі та студенти старших курсів».

Представники волонтерських організацій ознайомили присутніх зі специфікою волонтерської роботи в різноманітних сферах, можливостями, які надаються для волонтерів, та розповіли про галузі, де волонтерська діяльність є особливо затребуваною.

Волонтаріат передбачатиме значну кількість напрямків у культурній, спортивній, громадській та інших сферах. Також є значна кількість проектів, де потрібні волонтери, в рамках цієї діяльності можна буде брати участь в міжнародних програмах, літніх школах, бути залученим до волонтерства за кордоном.

Присутні на установчих зборах наголосили, що досвід волонтерської діяльності збагатить життєвий досвід кожного, дасть нові цікаві знайомства та сприятиме отриманню "м`яких" навичок (soft skills),  які сьогодні є визначальними для молодих фахівців у більшості галузей.

Участь у волонтерській діяльності є позитивом для студентства й у плані отримання стипендій, оскільки додаткові бали зараховуються саме за громадську діяльність, в рамках волонтерства буде можливою участь в різноманітних програмах  стажування.

Олексій Шафраньош