Новини

31.10.2017
1761

В УжНУ гасили пожежу, евакуйовували студентів та надавали першу медичну допомогу

В УжНУ гасили пожежу, евакуйовували студентів та надавали першу медичну допомогу

У вівторок, 31 жовтня, на базі факультету здоров’я та фізичного виховання Ужгородського національного університету відбулося комплексне об’єктове тестування з питань цивільного захисту за темою: «Дії керівного складу та працюючого персоналу при виникненні стихійного лиха». Метою тестування стала, зокрема, перевірка реальності виконання заходів  плану реагування на надзвичайні ситуації та удосконалення навичок керівного складу в розробці та прийнятті обґрунтованих рішень у відповідних умовах.

Головний спеціаліст з НС УжНУ Василь Стойко зазначає, що подібні тренування відбуваються щонайменше двічі на рік. «Це необхідно проводити систематично та продумано. На кожний випадок надзвичайної ситуації необхідно мати план дій, певний «сценарій», який буде ефективним та допоможе вбезпечити життя. Саме тому такі заходи необхідно проводити на кожному факультеті, із залученням штабу цивільної оборони, викладацького складу та студентів».

Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію ректор університету Володимир Смоланка оголосив про збір членів штабу НС, який повинен оцінити ситуацію та визначити необхідний план дій. Після оперативного обговорення ректор дав вказівку негайного реагування декану факультету здоров’я та фізичного виховання Івану Миронюку.

Спортивно-оздоровчий комплекс УжНУ зустрів членів штабу у повній готовності. Відповідно до зазначеної мети працівники факультету реагували на пожежу, руйнування та підтоплення будівлі з евакуацією. Для забезпечення ліквідації усіх можливих наслідків на факультеті чергували медики, які надали допомогу одній особі, що «травмувалася» під час евакуації. Таким чином тренування з питань цивільного захисту продемонструвало, що працівники факультету готові до будь-яких ситуацій та обізнані в необхідних заходах для уникнення небажаних наслідків. 

 

«Дуже вдячний усьому колективу факультету, адже сьогодні відбулися ті навчання, які імітували можливі природні лиха. Ми завжди повинні бути напоготові, адже всі знаємо, що відбувається нині як в нашій області, так і за її межами. Спостерігаючи за діями працівників факультету помітна була злагоджена робота, яка є необхідною у таких умовах» - зауважив проректор з адміністративно-господарської частини Дмитро Сойма.

Працівники штабу НС УжНУ відзначають, що робота проведена на факультеті була якісною та результативною: було перевірено усі наявні засоби безпеки, аварійні виходи та навички реагування  викладачів факультету на відповідні стихійні лиха. Про результати тестування члени штабу та декан факультету здоров’я та фізичного виховання доповіли на зустрічі з ректором університету. 

 

Вероніка Кобаль,

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Категорії: