04.11.2021

В Українсько-угорському навчально-науковому інституті провели презентацію книг до Дня угорської науки

У світі з 3 листопада 2003 року щороку святкують день угорської науки. На честь цієї події Угорська академічна рада Закарпаття (УАРЗ) та Українсько-угорський навчально-науковий інститут (УУННІ) Ужгородського національного університету організували презентацію угорськомовних наукових видань закарпатських істориків-науковців, які є членами УАРЗ, та вийшли у світ останній час, а саме:

Ласлов Зубанич, к.і.н.: «Споглядаючи у світи минулого...» Повсякденне життя Північно-Східної  Угорщини  на рубежі ХVI-XVIII століть, «Похвала нобілету кресів…» Роль дворянства у суспільно-політичному розвитку Південно-Східної Угорщини у XVI-XVIII ст., «Суспільно-політичний розвиток дворянських родин Північно-Східної Угорщини у 1526-1657 рр.».

Колективну монографію «Етно-релігійні конверсії у мультикультурному середовищі  Північно-Східного  пограниччя Угорщини (середина XVI –початок XX ст.)» презентували В. Фенич, к.і.н., О. Ферков, к.і.н., Д. Штерр, к.і.н.:

• Оксана Василівна Ферков розповіла присутнім про історичні обставини релігійної конверсії аристократії та шляхти  (середина XVI – XVIII ст.),
  • Володимир Іванович Фенич розповів про процес етно-релігійних конверсій у мультикультурному  середовищі греко-католиків ужгородської унійної традиції (середина XVI –кінець XVIII ст.)
  • Діана Іванівна Штерр у своїй  виступі /доповіді  проаналізувала еклезіальні та позаеклезіальні відносини в  середовищі  греко греко-католиків  Мукачівської єпархії кінця  початку  ХХ століття.

Крім цього В. Фенич презентував ще три окремі видання, це: «Греко-католики ужгородської унійної традиції: міфи, стереотипи, реалії», «Габсбурзька церква: Мукачівська греко-католицька єпархія в австрійську добу (1771–1918)», «Грушівський і Мукачівський монастирські центри релігійного життя русинів і волохів північної частини Угорського королівства періоду до початку Реформації»

На початку міроприємства вітальним словом виступів Олександр Шпеник, к.ф.н., директор УУННІ, заступник голови УАРЗ та Жужання Долинай, секретар УАРЗ.