Новини

09.11.2020
430

В режимі онлайн: В УжНУ відбувся дебатний турнір на тему політичних реформ

В режимі онлайн: В УжНУ відбувся дебатний турнір на тему політичних реформ

Уже багато років поспіль доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор Центру сталого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич організовує для молоді дебати на актуальні теми суспільно-політичного розвитку.  Дебати - це інтелектуальна гра, яка розвиває критичне та аналітичне мислення шляхом дискусії навколо однієї теми. По всьому світу дебати використовують для розвитку культури ведення дискусії та розвитку демократичних цінностей. Саме дебати допомагають розвиватися громадянському середовищу і вчать ухвалювати раціональні виважені рішення.

Цьогорічні дебати проводилися в рамках співпраці з Всеукраїнською ініціативою  «Активна Громада» та торкнулися проблематики політичних реформ. На дебати були винесені такі теми:

1) Уряд має реформувати шкільну освіту включивши до неї курс політичної освіти;

2) Уряд має завершити реформу місцевого самоврядування скасувавши рівень районів;

3) Уряд має надати право голосу на виборах лише платникам податків.

Експертне суддівство   на турнірі здійснювали: канд. іст. наук,  завідувач  кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Віталій Андрейко, докт. іст. наук, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ігор Тодоров, канд. пол. наук, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Михайло Шелемба,  докт. юрид. наук,  доцент кафедри цивільного права та процесу УжНУ Марія  Менджул Василівна, старший викладач кафедри міжнародних економічних відносин Вікторія Машкара-Чокнадій, канд. юрид. наук, викладач природничо-гуманітарного коледжу Євген Лейба, заст. директора з науково-дослідної роботи Закарпатського інституту  післядипломної  та педагогічної освіти Оксана Іваць, , представник ГО «Інноваційна освіта Закарпаття»  Ельвіра Лесишин та голова Молодіжної ради при Ужгородській міській раді  Олена Біланіна. 

Особливістю  цьогорічного турніру окрім онлайн-режиму, стало й коло учасників. Адже в дебатах взяли участь  і школярі, і студенти коледжів , і студенти УжНУ (5 факультетів). Були ті, хто вперше брав участь і готувався один день, а були такі, які вже шліфують своє мистецтво дебатування не вперше. 

Перемогу взяли  команда дівчат-сестер, які вже вкотре пробують свої сили - Галина Гичка (факультет міжнародних економічних відносин) та Тетяна Гичка (факультет історії та міжнародних відносин) і  вперше здобули перемогу!  Всі фіналісти отримали грошові сертифікати для придбання книг в одній з книгарень міста, а також  безцінний досвід та знання. 

Запис фінальної гри можна переглянути за посиланням.

 

За інф. директора Центру сталого розвитку УжНУ,

доцента кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій

Ганни Мелеганич

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: