29.09.2021

УжНУ зайняв високе 12-те місце серед українських університетів за результатами Міжнародного рейтингу закладів вищої освіти U-MULTIRANK 2021

21 вересня оприлюднено результати щорічного Міжнародного рейтингу закладів вищої освіти U-MULTIRANK 2021, до якого увійшли 1948 університетів з 97 країн, у тому числі 79 закладів вищої освіти України, серед яких і Ужгородський національний університет. УжНУ зберіг свої провідні позиції, а саме 12-те місце серед українських університетів.

Рейтинг U-Multirank використовує багатовимірний підхід, який дозволяє порівнювати успішність університету в різних видах діяльності, ранжируючи від "А" (дуже добре) до "E" (слабкий). Як значиться на сайті U-MULTIRANK, Ужгородський національний університет отримав найкращі результати в різних показниках, загалом 6 балів "А" (дуже добре) – у показниках випущених бакалаврів, кількості посад докторів наук, публікацій, цитованих в патентах, доходу від постійного професійного розвитку, спільних міжнародних публікаціях.

Рейтингування університетів проводиться під егідою Європейської Комісії консорціумом європейських дослідницьких центрів: Центром політичних досліджень вищої освіти (м. Енсхеде, Нідерланди), Центром розвитку вищої освіти (Німеччина), Центром досліджень науки і технологій (Нідерланди), Фондом знань і розвитку (Іспанія). Основною метою рейтингу U-Multirank є формування об’єктивного уявлення про різні сфери діяльності університетів. У 2021 році кожний з університетів світу оцінено за 30 показниками їх діяльності.