УжНУ взяв участь у відзначенні Дня міста

Святкування 1125 річниці від дня заснування Ужгорода розпочалися на пл. Театральній презентацією Ужгородського національного університету. Проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Король зазначив: «Ми підписали меморандум про співпрацю з Ужгородською міською радою. У рамках цієї співпраці ми проводимо чимало заходів. Минулого року УжНУ теж приймав участь у святкуваннях до Дня міста і цього року свою програму ми розширили і зробили більш насиченою. Сьогодні ми представили багато факультетів, а також студенти організували Благодійний ярмарок. Студенти власноручно підготували різну смачну випічку і всі виручені кошти підуть на підтримку дитячих шкіл-інтернатів. На центральній площі міста ми готові детальніше розповісти про наші факультети та нюанси вступної кампанії учням та їхнім батькам. Думаю всім буде цікаво!»

Кожен, хто прийшов на Театральну міг знайти щось цікаве саме для себе, або ж поласувати чимось смачненьким. Фізичний факультет улаштував демонстрацію фізичних процесів та явищ, а також презентував основні курси Мережевої академії Cisco при кафедрі твердотільної електроніки та інформаційної безпеки, присвячених кіберпезпеці. Старший викладач кафедри Михайло Самохвалов розповів усім охочим про принципи роботи пристроїв для пошуку радіозакладок, відеокамер, пристрою для тестування радіовипромінювання та інші.

Мар’яна Сабадош, старший викладач кафедри фізичної реабілітації факультету здоров’я та фізичного виховання, демонструвала електростимулятор SO 4.0, який використовують спортсмени і для масажу, і для фітнесу,і для реабілітації м’язів, а також проводила кінезіотейпування – один із методів лікування при розтягненні зв’язок, травм, набряків та гематом.

Студенти біологічного факультету надали можливість всім охочим попрацювати з мікроскопом та роздивитись мікроорганізми. Порозглядати представників водної фауни закарпатських ставків, постійні препарати рослинних організмів, вологі препарати скорпіона та бджоли на різних етапах її розвитку.

Андрій Брила, доцент кафедри cистемного аналізу та теорії оптимізації математичного факультету, та Олександр Левчук, заступник декана ІТФ, доцент кафедри програмного забезпечення систем, демонстрували робототехніку, яку сконструювали студенти на гуртках за допомогою деталей ЛЕГО: робота, який вміє правильно складати кубік Рубіка, прилад, який випускає бульбашки та багато іншого. А також глядачі мали змогу погратись окулярами віртуальної реальності.

Студенти хімічного факультету разом з асистентом кафедри аналітичної хімії Юлією Жуковою подарували можливість мешканцям міста стати свідками справжньої «хімічної магії» та дослідження хімічних реакцій «лавова лампа», «фараонові змії», «незгораючі купюри».

Найменші учасники - школярі ужгородських шкіл - взяли участь у майстер-класі з виготовлення паперових літачків та корабликів, малювали на ватманах та асфальті, та складали пазли. А студентки медичного факультету №2 для всіх охочих робили художній розпис хною на руках (мехенді).

Ганна Фельцан