Ужгородський національний університет виступив співорганізатором V Регіонального Форуму місцевого самоврядування

Ужгородський національний університет виступив співорганізатором
V Регіонального Форуму місцевого самоврядування

У четвер, 17 січня, у залі Вченої ради УжНУ відбувся V Регіональний Форум місцевого самоврядуванняі громадських об’єднань «Закарпаття у новому етапідецентралізації та дорожній карті реформ  в Україні 2019-2020 рр.». Його проведення зініціювали Закарпатське регіональне відділення Асоціації міст України, Закарпатський відокремлений підрозділ установи ЦРМС, Ужгородський національний університет та низка громадських об’єднань. Їх представляли міські, селищні і сільські голови міст і сіл – центрів ОТГ та потенційних ОТГ, керівники виконавчих органів і консультанти та радники Офісів реформ Закарпатського РВ АМУ і ЦРМС, науковці УжНУ, громадські експерти та представники ЗМІ.

У вступному слові виконавчий директор Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Іван Ревтій подякував УжНУ за можливість плідно попрацювати, а проректор Ужгородського національного університету Мирослава Лендьел у своєму виступі зауважила на важливій ролі університету, його науковців, у розробці законодавчої бази децентралізаційної реформи та документів, які стосуються забезпечення повноцінного функціонування місцевого самоврядування, зокрема Стратегій розвитку місцевих громад, у тому числі й об’єднаних. «УжНУ є і надалі залишатиметься чудовим майданчиком для фахових дискусій з найрізноманітніших питань реформування суспільства, у тому числі й децентралізаційної реформи», - наголосила Мирослава Лендьел.

Ужгородський міський голова, голова Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Богдан Андріїв відзначив, що робота місцевих громад в останні роки значно поліпшилася, зокрема, всі бачать, як змінилися місцеві бюджети, у тому числі ОТГ. Громади отримали більше фінансів для підвищення своєї економічної спроможності, можливість повноцінного розвитку територіальних громад.

З доповідями на Форумі виступили виконавчий директор Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Іван Ревтій, виконавчий директор Закарпатського ВПУ ЦРМС Іван Дем’янчук, консультант з правових питань ЗРВ АМУ Олег Лукша, президент Всеукраїнської Асоціації сільських і селищних об’єднаних громад Михайло Лаба, після чого відбулася жвава й предметна дискусія. В обговоренні доповідей взяли участь заступник голови обласної ради Петро Грицик, голови ОТГ - Полянської Іван Дрогобецький, Іршавської Степан Бобик, секретар Тячівської міськради Іван Кричфалушій, заступник Баранинського сільського голови Сергій Когутич, селищні голови – Великого Березного Богдан Кирлик, Батєва Дмитро Тараненко,  сільські голови - Горонди Іван Туряниця, Залужжя Василь Симочко, Велокої Доброні Іван Попко, Павшина Вікторія Кізман, Лавок Іван Хайнас та інші.

За підсумками заслуханих і обговорених доповідей пленарної сесії та двох тематичних панельних дискусій учасники V Регіонального форуму прийняли резолюцію, яку направили центральним органам влади, Закарпатській ОДА і Закарпатській обласній раді. Учасники Форуму, серед іншого, звернулися до голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля з пропозицією провести у першій половині лютого 2019 року робочу зустріч у форматі круглого столу з міськими, селищними і сільськими головами, що представляють існуючі і потенційні ОТГ Закарпаття, з метою обговорення і вирішення проблем, які потребують взаємодії ОДА з органами місцевого самоврядування базового рівня, і зокрема – щодо забезпечення реалізації у Закарпатській області «нового етапу децентралізаційної  реформи» на 2019-2020 роки.