Новини

30.10.2017
1505

УжНУ відвідав керівник уряду Центральноафриканської республіки

УжНУ відвідав керівник уряду Центральноафриканської республіки

У понеділок, 30 жовтня, ректор Ужгородського національного  університету Володимир Смоланка прийняв прем’єр-міністра Центральноафриканської республіки Нгребада Фірміна. Керівник УжНУ ознайомив гостя з африканського континенту з історією та сьогоднішнім днем одного з провідних вишів України, розповів про спеціальності, яким навчають в університеті, у тому числі й студентів-іноземців з країн Африки і Азії. 

 Глава уряду  ЦАР наголосив, що його порівняно молода країна, яку очолює професор математики і колишній ректор університету Фостен-Аршанж Туадера, дуже потребує освічених молодих інтелектуалів. «Ми розуміємо, що інвестуючи у навчання, держава інвестує у розвиток країни. Потенційні можливості вищої школи України надзвичайно потужні і Центральноафриканська республіка зацікавлена у налагодженні тісної співпраці з нашою країною, її вишами, зокрема й з УжНУ. Мова йде про взаємний обмін студентами між університетами двох країн та підготовку фахівців з найбільш затребуваних професій», - сказав Нгребада Фірмін.

«Для нас дуже важливою є ваша оцінка можливостей Ужгородського національного університету у сприянні інтелектуального піднесення молодих країн африканського континенту, - сказав ректор В.Смоланка. - Ми позитивно ставимося до можливості розвивати партнерські стосунки з університетами ЦАР, оскільки уже маємо певний досвід у цій справі – нині в УжНУ навчається майже 900 студентів з 29 країн світу. Тому ми відкриті до співпраці».

У розмові взяли участь проректор з питань міжнародного співробітництва Мирослава Лендьел та Почесний консул Демократичної Республіки Конго в Україні Роман Мегела.

 

Інформаційно-видавничий центр

 

 

Категорії: