Новини

10.05.2017
866

УжНУ відвідали представники Міністерства вищої освіти та наукових досліджень Йорданії

УжНУ відвідали представники Міністерства вищої освіти та наукових досліджень Йорданії

У середу, 10 травня, у ректораті УжНУ відбулася зустріч з представниками спеціалізованої комісії з визнання закордонних навчальних закладів при Міністерстві вищої освіти та наукових досліджень Йорданії. На прохання відділення в Україні Посольства Хашимітського Королівства Йорданії в Російській Федерації з членами комісії зустрілися проректори Мирослава Лендьел та Олександр Рогач, а також декан медичного факультету № 2 Василь Калій.   

Головними темами розмови стала нострифікація дипломів УжНУ в Королівстві Йорданія та перспективи навчання йорданських студентів в Ужгороді. Наразі наш університет завершує проходження процедури нострифікації та визнання закордонних вищих навчальних закладів у Міністерстві вищої освіти та наукових досліджень Йорданії. За словами Мирослави Лендьел, у червні цей доволі тривалий процес має бути завершений, і після цього університет зможе проводити набір на навчання студентів із Йорданії. Абітурієнти з цієї країни найбільш зацікавлені у спеціальностях медичного, стоматологічного та інженерно-технічного факультетів. Проректор М.Лендьел поінформувала поважних гостей, що нині УжНУ є одним із найбільших українських університетів, і що вже зараз в Ужгороді навчається понад 700 студентів-іноземців. А Василь Калій додав, що розвиток освітніх послуг і активізація міжнародної співпраці нині є одним із головних пріоритетів адміністрації УжНУ.

Мохаммад Аль-Збун, директор Департаменту нострифікації та визнання вищих навчальних закладів при Міністерстві вищої освіти та наукових досліджень Йорданії, запевнив проректорів, що в його країні добре поінформовані про те, який високий рівень освіти надають українські вищі навчальні заклади. За його словами, чимало висококваліфікованих йорданських лікарів ТОП-рівня, що отримували освіту саме в Україні, дуже позитивно відгукується про наші університети. Утім, запевнив пан Мохаммад Аль-Збун, не лише спеціальності медицини, фармації та стоматології цікавлять йорданських майбутніх студентів. Коло інтересів значно ширше. Тому Йорданія зацікавлена в тому, аби її громадяни проходили навчання не англійською, а українською мовою.

Магер Лутфі Давуд Салім, колишній ректор університету «Аш-шарк Аль-аусат» в м. Амман, дійсний член комісії з визнання закордонних вищих навчальних закладів при Міністерстві вищої освіти та наукових досліджень Йорданії, наголосив, що йорданці дуже зацікавлені в тому, аби їхні студенти навчалися за тими ж програмами і тією ж мовою, що й їхні українські колеги. І щоб викладачі УжНУ були до них вимогливими, бо після завершення навчання в Україні йорданські студенти мають скласти вдома дуже непростий іспит на підтвердження рівня знань. Тому, додав пан Магер Лутфі Давуд Салім, хоча нині у світі дуже популярні методи дистанційного навчання, Міністерство вищої освіти та наукових досліджень Йорданії все ж зацікавлене у класичній стаціонарній освіті.

Проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Рогач запевнив йорданських колег, що адміністрація УжНУ працюватиме на тим, щоб майбутні студенти з Йорданії комфортно почувалися в Ужгороді та отримували в нашому університеті достойну і якісну освіту.

Долучився до обговорення умов і особливостей майбутнього навчання йорданських студентів в УжНУ й Ісмаіл Ібрагім Ала Маталка, колишній декан медичного факультету Науково-технологічного університету м. Ірбід, Генеральний директор Університетської лікарні Короля Абдалли (Рамса, провінція Ірбід), чинний член спеціалізованої комісії з визнання закордонних вищих навчальних закладів при Міністерстві вищої освіти та наукових досліджень Йорданії.

По завершенню зустрічі в ректораті йорданські гості побували на кількох факультетах, відвідали медичні лабораторії, студентський гуртожиток, а також ознайомилися зі спортивною інфраструктурою університету.

 

Ярослав Світлик,

Інформаційно-видавничий центр УжНУ 

Категорії: