Новини

11.01.2021
1832

УжНУ – в ТОП-10 університетів України за критерієм прозорості рейтингу WEBOMETRICS

УжНУ – в ТОП-10 університетів України за критерієм прозорості рейтингу WEBOMETRICS

Наприкінці січня – на початку лютого традиційно очікується оприлюднення оновленого міжнародного рейтингу університетів WEBOMETRICS.

Останніми роками Ужгородський національний університет динамічно покращує свої позиції у цьому авторитетному світовому рейтингу. Якщо в липні 2014 року УжНУ посідав 127 місце, то влітку 2017 року – вже 24 позицію, а в січні 2020-го - 11 місце серед усіх закладів вищої освіти України.

Поки що узагальнені дані за 2020 рік не оприлюднені, але наразі уже відомо, що за одним із чотирьох критеріїв оцінювання – критерієм прозорості (TRANSPARENT RANKING) – Ужгородський національний університет посідає 10 позицію серед усіх вишів України.

За словами ректора УжНУ Володимира Смоланки, присутність університету у ТОП-10 найкращих вишів держави за цитуваннями у найкращих профілях Google – це дуже добрий результат. Високі позиції у рейтингу важливі для іміджу університету, а зокрема цей показник – об’єктивне свідчення високого наукового рівня УжНУ.  

Додамо, що при ранжуванні університетів зібрано цитати з 210 найкращих загальнодоступних профілів працівників кожного вишу (Google Scholar або Google Академія). Цікаво, що 20 найкращих профілів списку виключені для покращення репрезентативності шляхом усунення неточностей. Для решти найкращих профілів додається кількість цитат і заклади класифікуються в порядку зменшення цього показника.

Нагадаємо, що, згідно з останнім оприлюдненим у 2020 році рейтингом WEBOMETRICS, Ужгородський національний університет - на 11 місці серед всіх закладів вищої освіти України.

Категорії: