Новини

14.07.2017
309

УжНУ та Ужгородська міськрада домовилися співпрацювати тісніше

УжНУ та Ужгородська міськрада домовилися співпрацювати тісніше

Зустріч щодо налагодження тіснішої співпраці між Ужгородським національним університетом та міською радою Ужгорода відбулася напередодні у ректораті УжНУ за участю заступника міського голови Ігора Фартушка, керуючого справами виконкому Олени Макари, секретаря ради Андріани Сушко, проректора з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослави Лендьел, представників університету, різних структурних підрозділів Ужгородської міської ради та міських депутатів.

Насамперед обговорили та визначили напрями співпраці – стажування та проходження практики студентами у міській раді, залучення молоді до різних культурних заходів, що проходять у місті, в тому числі, проведення восени Дня міста, створення школи молодого посадовця, ресурсного центру для молоді та інші.

 

Детально розглянули можливість стажування в Ужгородській міській раді. Зокрема, Микола Сюсько запропонував долучити студентів факультету інформаційних технологій до розробки програмних продуктів, які сприятимуть розвитку електронної демократії та функціоналу Smart City («розумних міст»).

Олена Макара підкреслила, що міська рада – чудова платформа для стажування студентів майже всіх спеціальностей УжНУ: «Напрям, який запропонував Микола, дуже цікавий. Затребуваною є і практика студентів в управлінні праці та соціального захисту населення, у Центрі надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради. Крім того, у найкращих студентів, які проходитимуть практику, буде можливість потрапити до кадрового резерву, а відтак і на роботу. Зазначу: за останні півтора року колектив Ужгородської міської ради оновився майже на 30% і у нас працює багато молодих спеціалістів».

Також Олена Михайлівна повідомила, що зараз щовівторка у міській раді проходять наради з організації святкування Дня міста і запросила представників університету, студентів активно долучатися, вносити свої пропозиції.
«Наше місто налагоджує тісну співпрацю з містами-побратимами, часто у міській раді відбуваються зустрічі із закордонними делегаціями і, у свою чергу, делегації міської ради Ужгорода здійснюють робочі поїздки за кордон. Тому чудово було б залучати до таких заходів перекладачами студентів, котрі вивчають мови. На мою думку, така мовна практика буде для них корисною», – зазначила Андріана Сушко.

 

Проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел запропонувала запровадити в Ужгороді школу молодого посадовця. Розповіла, що такий досвід є у Вінниці: «Школа молодого посадовця – це проект, який запровадила Вінницька міська рада спільно із Донецьким національним університетом імені Василя Стуса, що працює тепер у цьому місті, та за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Головна мета проекту – сформувати комплекс професійних та особистісних компетентностей сучасного державного службовця. Передусім, у Вінниці програма була орієнтована на формування кадрового забезпечення департаменту економіки та інвестицій міської ради».

Загалом під час обговорення виникло багато різних ідей, пропозицій, над якими необхідно працювати та шукати механізми їх реалізації. Тому вирішили створити робочу групу з представників міськради та вишу, що підготує меморандум про співпрацю, який на початку нового навчального року підпишуть міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та ректор УжНУ Володимир Смоланка.
Підсумовуючи зустріч, заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок ще раз наголосив, що міська рада готова всіляко сприяти ініціативам студентів, університету, підтримувати та запроваджувати цікаві проекти, які сприятимуть покращенню й розвитку міста.
 
Прес-служба Ужгородської міської ради 
Категорії: