Новини

20.07.2019
1455

Випускники кафедри військової підготовки УжНУ склали присягу на вірність українському народу

Випускники  кафедри військової підготовки УжНУ склали присягу на вірність українському народу

У суботу, 20 липня, відбулося урочисте прийняття військової присяги на вірність українському народові випускниками кафедри військової підготовки УжНУ. Цьогоріч – вже третій випуск кафедри, присягу склали 94 випускники – повідомляє офіційний сайт університету.

 

Урочистий захід розпочався з молитви, яку провів Народний герой України, о.Іван Ісаєвич.

Також на початку заходу випускники військової кафедри традиційно поклали квіти до пам’ятника борцям за волю України біля ректорату УжНУ.

Далі ректор УжНУ Володимир Смоланка привітав випускників: «Ви молоді, ви сповнені енергії, сил, ідей, ви патріоти! Дорогі друзі, запрошені, випускники! Я хочу побажати, щоб ваш життєвий шлях був прекрасним, хочу побажати вам здоров’я, наснаги! Запам’ятайте ті слова, які ви будете говорити сьогодні під час військової присяги, і ніколи цим словам не зраджуйте. Слава Україні!»

На урочистостях були присутні військові, ветерани воєнних дій на Сході України. Заступник командира 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади бригади Леонід Хода зазначив: «Я дивився в обличчя цих молодих людей, я побачив в них своїх дітей. В мене старший син має 21 рік, він також закінчує воєнний виш. Нелегкий шлях вони вибрали, я думаю їхнє рішення було виваженим, сподіваюсь, що на все життя вони запам’ятають свою присягу і ніколи не зрадять їй».

 Завідувач кафедри військової підготовки Василь Олійник не приховує радості та гордості за випускників кафедри: «Це наш третій випуск, в строю пліч-опліч стояли  94 наших випускників.

Ці студенти мотивовані тим, що потрібно закінчувати кафедру військової підготовки, отримувати нові знання, офіцерські звання, виконувати свій обов’язок перед Вітчизною. Під час складання державних екзаменів вони показали дуже високі результати, всі були відмічені грамотами».   

Підтримати своїх прийшли батьки, близькі. Для всіх – це дуже хвилюючий та урочистий момент. Своїми емоціями ділиться Олег Куцин, учасник АТО,  командир Окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади Збройних сил України (2014-2016). Його син також закінчив навчання на кафедрі військової підготовки і складав в цей день присягу на вірність народу України. «Я бачу що син йде моїм шляхом. Коли я пішов на війну у 2014 році, то він декілька разів приїздив до мене, просився до мого підрозділу «Карпатська Січ», коли він ще був добровольчим батальйоном, і потім, коли він вже був у складі  93 бригади. Я йому говорив: «Тарасе, йди на навчання, коли вивчишся на офіцера, тоді будемо говорити про подальшу службу. Він мене послухав, пішов на кафедру військової підготовки, закінчив її, дуже задоволений навчанням. Я бачу що він росте справжнім українцем і горджуся тим, що син зробив цей важливий крок у своєму житті» - зазначив Олег Куцин.

Після урочистих промов настав кульмінаційний момент - складання присяги на вірність українському народу. 

Не приховували своїх емоцій і випускники кафедри. Артилерист Вадим Талпош розповідає: «Це дуже важливий день у моєму житті, нелегко отримати це звання молодшого лейтенанта. Адже до нього йдуть 4-5 років, навчаючись у військових академіях, а ми мали змогу його отримати за 2 роки напруженого навчання. Ми отримали дуже цінні практичні навички, які можна і треба буде застосувати в майбутньому для оборони нашої країни. Дуже хочу подякувати всьому офіцерському складові, який зробив все можливе, аби ми сьогодні були тут».

Випускниця військової кафедри Крістіна Манзич зазначає: «Для мене був дуже важливим сьогоднішній день, шлях до нього був довгим. Я прийняла присягу на вірність українському народові і хочу, щоб у подальшому це стало моєю професією».

 

Після урочистостей випускники продовжили святкування, приймали вітання від близьких та знайомих, дякували своїм наставникам.

 

До всіх привітань приєднуємося й ми, бажаємо випускникам наполегливості, сміливості,  витривалості у справі захисту України. Перемога буде за нами!

 

 

Олексій Шафраньош

 фото автора

Інформаційно-видавничий центр

 

 

Категорії: