22.01.2016

УжНУ розпочинає підготовку фахівців за спеціалізацією «Олігофренопедагогіка. Логопедія»

Бути педагогом може тільки людина, яка поєднує любов і повагу до дитини з глибокими професійними знаннями. А навчати доводиться всяких: жвавих і задуманих, здібних і таких, яким треба пояснювати матеріал декілька разів, здорових і тих, які мають певні проблеми зі здоров’ям. Для навчання дітей з вадами фізичного або розумового розвитку треба мати, крім доброї душі, ще й спеціальні знання.

Державна підтримка дітей з особливостями психофізичного розвитку набула особливого значення після ратифікації Україною у 2009 році Конвенції ООН про права інвалідів. В умовах реалізації в Україні європейських освітніх стандартів все більша увага приділяється організації навчання дітей з особливими потребами у колі однолітків у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

На виконання Концепції розвитку інклюзивної освіти, затвердженої наказом МОН України від 01.10.2010 № 912, Ужгородський національний університет з 1 вересня 2016 року на факультеті здоров’я людини розпочинає підготовку фахівців зі спеціальності «Спеціальна освіта» за спеціалізацією «Олігофренопедагогіка. Логопедія».

Буде провадитися набір на освітній ступінь бакалавра на 1-й курс денної та заочної форми навчання для осіб, що мають повну загальну середню освіту, з ліцензованим обсягом по 10 осіб кожної форми навчання та на освітній ступінь спеціаліста на 5-й курс на основі здобутого освітнього ступеня бакалавра та будь-якої повної вищої освіти теж на денну та заочну форму з таким же ліцензованим обсягом.

Абітурієнтам, що вступатимуть на 1-й курс, слід пройти ЗНО з таких предметів:

• українська мова та література;
  • біологія;
  • на вибір абітурієнта – історія України, математика або ж хімія.

Абітурієнти, що вступатимуть на освітній ступінь спеціаліста, складатимуть фаховий іспит за програмою бакалаврату та іспит з іноземної мови.

Терміни подання документів та складання вступних іспитів визначаються Правилами прийому до УжНУ.

Випускники спеціальності «Спеціальна освіта» володітимуть компетентностями у корекційному навчанні дітей із затримкою розумового розвитку, розумовою відсталістю, із важкими порушеннями мовлення та нестабільним емоційним станом.

Фахівці цієї спеціальності зможуть працювати:

– вчителем індивідуальної форми навчання дитини з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх навчальних закладах;

– вчителем спеціальних класів загальноосвітніх навчальних закладів;

– асистентом учителя в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів;

– вчителем спеціальних шкіл для дітей з вадами розумового розвитку;

– логопедом дошкільного навчального закладу та логопедичного пункту;

– вчителем розвитку мовлення;

– консультантом психолого-медико-педагогічної консультації.

Вони також зможуть надавати логопедичну допомогу дорослим з розладами мовлення чи після захворювань на етапі реабілітації.

Запрошуємо здобути фах спеціаліста-дефектолога на факультеті здоров’я людини, щоб мати перспективну і благородну професію, в якій є потреба на сучасному ринку праці.

Медіацентр УжНУ