03.06.2022

УжНУ приймав польських дипломатів

У п’ятницю, 3 червня, УжНУ відвідали працівники Генерального консульства Республіки Польща у м. Львів на чолі з Генеральним консулом Елізою Дзвонкєвіч. Про організацію освітнього і наукового процесу в університеті за умов воєнного стану, трансформації навчальних планів згідно з вимогами часу, багатогранну співпрацю УжНУ з польськими вишами гостям розповіли ректор Володимир Смоланка, проректор Мирослава Лендьел, декани факультетів міжнародних економічних відносин Микола Палінчак та філологічного Юрій Бідзіля.

«Наш колектив, разом з усією країною, переживає важкі і драматичні часи, пов’язані з розпочатою росією широкомасштабною жорстокою війною на нашій землі, смертями наших співвітчизників, велетенськими руйнуваннями та стражданнями людей, – сказав В.Смоланка. Окрім іншого ця війна переконливо засвідчила, хто є нашим справжнім і відданим братом, а хто за цією фразою десятиліттями маскував свою хиже єство. Попри наявність складних сторінок в історії взаємин між українцями і поляками, ми ніколи не сумнівалися в тім, що поляки є нашими справжніми друзями і побратимами у боротьбі проти спільного ворога. І перші години війни на українській землі, коли поляки відкрили мільйонам українських біженців кордон, домівки і серця – переконав нас, що ми у цій цивілізаційній борні не одинокі. Прошу передати від нас всьому польському народу слова нашої сердечної вдячності за підтримку і допомогу».

Для поляків упродовж багатьох віків найбільшою цінністю була свобода. Саме тому, попри певні старі образи, ми усіма силами підтримали нинішній український спротив окупантові, який на перше місце ставить не стільки захоплення чужих територій, скільки поневолення свободолюбивих народів. У Польщі дуже добре усвідомлюють, що саме українці взяли на себе важкий тягар оборони усієї європейської цивілізації, бо росія – наш спільний ворог. І це – не наш вибір. Ні Україна, ні інші європейські країни, не нападали і навіть не погрожували росії. Вона стала агресором і тому ми – разом з вами у цій боротьбі», –  мовила Еліза Дзвонкєвіч.

Учасники розмови обмінялися думками стосовно конкретних шляхів розвитку стосунків між освітянами та науковцями двох сусідніх братніх країн, допомоги польської сторони у організації процесу викладання польської мови в УжНУ та іншими питаннями, які становлять спільний інтерес.