Новини

06.01.2017
3300

УжНУ почав підбивати підсумки минувшого року

УжНУ почав підбивати підсумки минувшого року

Минулий, 2016 рік, для Ужгородського національного університету був дуже плідним та насиченим, адже він пройшов у вирі зустрічей з поважними гостями, конференцій, презентацій, здобуття нагород та наукових відкриттів. Проте, чимало робіт відбувалось у внутрішньому житті вишу, а саме оновлення матеріально-технічної бази, ремонти, реконструкції та будівництво. У минулому році комплекс заходів об’єднав у собі ремонтні роботи навчальних та житлових приміщень, корпусів та господарських прибудов.

Навчальні корпуси

Давно очікуваного оновлення та важливих змін зазнав головний корпус УжНУ, а саме 5-й поверх, де було проведено ремонтні роботи у приміщеннях географічного факультету та факультету іноземної філології.

 Декан ФІФу Михайло Рошко зазначає, що донедавна поверх був у занедбаному стані. «Тут протікав дах, у нас не було жодної пристойної аудиторії. Десь-не-десь робили косметичний ремонт, який нічого кардинально не змінював. У аудиторіях були старі столи та занедбані стільці. Працівникам та мені, як декану, завжди було ніяково за ті умови, в яких навчалися студенти, що обирали наш факультет, адже вони платили досить високу плату за навчання, а умови, на жаль, були недостатні. Ми були привабливі дипломом, але матеріальні умови залишали бажати кращого. Упродовж останні декількох років стався неймовірний прорив. Із самого початку відремонтували дах, що дало можливість рухатись далі. Поступово було відремонтовано приміщення трьох кафедр: англійської, німецької та французької філології, приміщення деканату, яке є візитною карткою факультету, адже до нас постійно приїздять колеги з-за кордону, посли та консули. Хочеться висловити подяку ректору університету Володимиру Смоланці за те, що тепер ми маємо європейське обличчя та за постійне сприяння в оновленні нашого факультету».

Студентка факультету іноземної філології Анастасія Тегза розповідає, що у новому приміщені навчатися стало комфортно та приємно. «Стан, звісно, дуже покращився. По-перше, хороший ремонт, по-друге, нові стільці та парти – дуже важливо аби студенту було комфортно під час навчання, і його нічого не відволікало».

Протягом року змін зазнав і корпус медичного факультету. Тут повністю відремонтовано сходинковий марш від першого до третього поверху, виконано капітальний ремонт коридору 3-го поверху та зроблено ремонти в кабінетах №№ 565, 555, 548, 564 і приміщенні кафедри соціальної медицини та гігієни. Ремонт аудиторій відбувся і в навчальному корпусі по вул. Заньковецької, 89, на юридичному факультеті, в Центрі гунгарології та у приміщені кафедри військової підготовки по вул. Тлехаса, 16.

 

 Масштабними були також ремонтні роботи покрівель навчальних корпусів. Так, протягом року було  відремонтовано дах факультету здоров’я людини та проведено капітальний ремонт шатрового даху хімічного факультету.

Житлові корпуси

Одним з важливих напрямків ремонтних робіт були і ремонти гуртожитків студмістечка. Новий шатровий дах із заміною шиферу на металочерепицю «отримав» гуртожиток №2, наступного року буде виконано ремонт 5 поверху, загальна вартість робіт по об’єкту складає 1 млн. 341 тис. 188 грн. Ремонт даху також відбувся у гуртожитку №5.

Окремо треба наголосити про капітальний ремонт шостого та п’ятого поверхів гуртожитку №4, де за спільного фінансування угорських партнерів та університету створено сучасні умови проживання студентів. Також біля гуртожитку №4 спільно з угорськими партнерами на місці старого футбольного поля зроблено сучасний спортивний комплекс – футбольне поле зі штучним покриттям, волейбольну, баскетбольну площадки, тенісні корти та площадку з тренажерами.

У 2016 році у рамках програми співпраці краю Височіна (Чеської республіки) та Закарпатської області спільно з УжНУ було проведено заміну вікон на корпусах вишу на суму 746 763 грн.

Ремонтно-будівельною групою виконано значні обсяги ремонтно-будівельних робіт з поточних та аварійних ремонтів. Усього реалізовано 32 різнопланових проекти (ремонт приміщень, покрівель, конструктивних елементів тощо), кошторисна вартість яких у разі виконання цих робіт сторонніми фірмами склала б не менше 1.5 млн. грн..

Головний інженер УжНУ Михайло Мучичка наголошує, що важливим кроком минулого року було введення в експлуатацію нової модульної котельні, яка дає змогу значно економити кошти. « У цьому році збудована та введена в експлуатацію котельня, яка забезпечує теплом та гарячою водою гуртожитки №№ 1,2,3. Це дало змогу щомісячно значно заощаджувати природний газ, (близько 20 тис. кубометрів), електроенергію (близько 25 тис. кВт.), а також холодну воду (100 метрів кубічних). Колишня котельня використовувалася усім мікрорайоном і  була невигідною. У свою чергу, новозбудована модульна котельня працює безперебійно, забезпечуючи гуртожитки теплом та гарячою водою. А в грошовому еквіваленті – місячна економія складає близько 250 тис. грн. на місяць».

 Минулого року проведено реконструкцію та поточний ремонт системи опалення. У гуртожитках №№1,2,3 замінено більше половини стояків системи опалення. Також їх замінено на хімічного факультеті та у навчально-лабораторному корпусі. Частково проведено опалення у конференц-залі ректорату, поточні ремонти систем опалення усіх корпусів, котелень (фізичного, хімічного, біологічного факультетів). Було проведено ремонтні роботи у електричних котельнях та котельнях, що працюють на твердому паливі.

Проректор з адміністративно-господарської роботи Дмитро Сойма розповідає, що введення в експлуатацію котельні по вул. Митній, 27 дозволило університету бути незалежними від міських об’єктів теплопостачання, які були неефективні та невигідні.  «Діяльність підрозділів адміністративно-господарської частини протягом 2016 року була спрямована на економічне використання коштів для забезпечення безперебійної роботи навчального, наукового, виробничого процесів, а також проведення ремонтних робіт, які необхідні для підтримання належного рівня навчання в корпусах та проживання в гуртожитках. А модернізація матеріально-технічної бази на всіх рівнях функціонування університету – важливе завдання нашого напряму».

Поки студенти та викладачі святкують Новий рік та Різдво Христове – Ужгородський національний університет підводить підсумки минулого року, та готується до плідної праці в новому. Показники минулих років, а 2016 зокрема, демонструють потужній потенціал, який поступово проявить ужгородський виш у всій красі.

  

Вероніка Кобаль,

Прес-служба УжНУ

Категорії: