Новини

12.07.2019
4499

УжНУ підписав угоду про подвійні дипломи з Університетом Шафарика в Кошице

УжНУ підписав угоду про подвійні дипломи з Університетом Шафарика в Кошице

У четвер, 11 липня, ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка та завідувач кафедри твердотільної електроніки й інформаційної безпеки фізичного факультету Василь Різак здійснили робочу поїздку до Словаччини. Вони відвідали місто Кошице, де розташований один із найпотужніших і найвідоміших вишів сусідньої країни – Університет Павла Йозефа Шафарика.  

З цим вищим навчальним закладом УжНУ поєднують десятиліття плідної співпраці. А особливо – у сфері фізичної науки, адже й ужгородська, і кошицька школа фізиків – дуже відомі в європейському науковому просторі. Під час реалізації одного з чергових спільних проектів і народилася ідея затвердити домовленості про розвиток академічної співпраці між університетами в спеціальній угоді. Власне договір про створення програми подвійних дипломів з фізики на освітньо-кваліфікаційному рівні «Магістр» і підписали ректори вишів Володимир Смоланка та Павол Совак.  

Тож починаючи вже з 1 вересня наші студенти-фізики зможуть брати участь у програмі і паралельно з дипломом УжНУ отримати диплом європейського зразка. При цьому вони мають провчитися в Кошице мінімум один семестр. Варто відзначити, що студенти сплачуватимуть лише стандартну вартість за проживання в гуртожитку. 

Володимир Смоланка також обговорив з ректором Паволом Соваком та проректоркою з міжнародної співпраці і мобільності Сільвією Ручінською перспективи розширення співпраці між університетами в інших форматах – спільної участі у міжнародних грантових проектах, стажувань студентів і викладачів, проходження практик тощо.   

 

Ярослав Світлик, фото автора  Категорії: