Новини

16.05.2017
3637

УжНУ готуватиме хіміків-екологів – подвійних спеціалістів для сфери середньої освіти

УжНУ готуватиме хіміків-екологів – подвійних спеціалістів для сфери середньої освіти

Хімічний факультет – один з перших структурних підрозділів Ужгородського національного університету, який минулого року відсвяткував своє 70-річчя. Утім, зараз, як і 70, 50 чи 30 років тому, спеціалісти, яких готує факультет, – затребувані на ринку праці. Ба більше, за словами декана хімфаку Василя Георгійовича Лендєла, нині хіміки в дефіциті. А з цього року, прогнозує декан, популярність факультету зросте ще більше.   

«Той, хто закінчує хімічний факультет УжНУ і хоче працювати за спеціальністю, роботу знайде, – каже Василь Лендєл. – Я нерідко й сам її пропоную, бо керівники підприємств і виконавчих органів влади звертаються у деканат і просять - дайте нам спеціаліста. Три останні вакансії, на які шукали хіміків і дзвонили до нас, – це лабораторії митниці, управління ветеринарної медицини і однієї з правоохоронних служб області». 

Крім того, випускники хімічного факультету УжНУ направляються на роботу вчителями шкіл, технікумів, інженерами на підприємства. Спеціалісти, яких випускає кафедра екології та охорони навколишнього середовища, працевлаштовуються у профільних державних службах, у відділах охорони природи на промислових підприємствах, науково-дослідницьких організаціях тощо. А студенти, що виявили здібності до наукової роботи, продовжують навчання в аспірантурі, яка відкрита при кожній кафедрі.

«Хочуть студенти йти в науку – будь ласка. У нас є і стаціонарна, і заочна аспірантура. Ми подаємо замовлення і Київ задовольняє всі наші заявки. Ще такого не було, щоб Міністерство відмовило хімікам в аспірантурі», - каже В.Лендєл.

Завдяки тому, що ректорат останніми роками активізував роботу у напрямку міжнародної співпраці, молоді науковці хімічного факультету УжНУ мають можливість працювати і в рамках грантових проектів. До прикладу, зараз на кафедрах органічної та аналітичної хімії впроваджується спільний проект по гранту Вишеградського фонду, який надає фінансову підтримку ВНЗ для наукового, дослідницького обміну та співробітництва в галузі освіти.

Сьогодні навчальний процес на хімічному факультеті забезпечують 10 професорів, 25 доцентів, 1 старший викладач та 56 співробітників. Більше трьох десятків випускників факультету стали докторами хімічних наук і понад 130 – кандидатами хімічних наук. Абсолютно логічно, що у вихованцях такої потужної наукової школи зацікавлені за кордоном – на даний час 12 хіміків і екологів навчаються в аспірантурі або ж працюють у Празі, Братиславі, Будапешті. Однак більшість випускників хімфаку УжНУ все-таки повертаються в райони, в освітні заклади – школи, технікуми, ліцеї.

Професор В.Лендєл каже, що майже два десятки закарпатських абітурієнтів уже визначилися, й під час профорієнтаційної роботи, яку активно проводив деканат, повідомили в анкетах: обрали хімфак УжНУ і хочуть вчитися саме тут. З частиною майбутніх студентів викладачі факультету познайомилися вже на профорієнтаційній олімпіаді з хімії, що цього року вперше проходила серед випускників шкіл.

«На даний час хіміки в дефіциті, – каже декан факультету. – І думаю, що з цього року наш факультет стане ще популярнішим. Чому? Бо маємо дозвіл Міністерства освіти і науки України випускати так званих подвійних спеціалістів – хіміків-екологів (за напрямком «Середня освіта»). Тобто, закінчивши наш факультет, випускник матиме право викладати і хімію, і екологію в навчальних закладах I-III рівня акредитації. Цього року будемо вперше проводити такий набір». 

Іншими словами, нинішні абітурієнти через 4 роки зможуть працювати в школах, ліцеях, технікумах учителями одночасно і хімії, і екології. Це дуже добре, бо навіть у найменшій сільській школі десь у глибинці випускники хімфаку УжНУ, ведучи два предмети шкільної програми, матимуть достатньо годин (педагогічного навантаження) для пристойної зарплати.

 

Ярослав Світлик

Фото Вероніки Кобаль

Інформаційно-видавничий центр 

Категорії: