Новини

06.06.2022
1170

Серед кращих: УжНУ посів 12 місце у рейтингу університетів "Топ-200 Україна 2022"

Серед кращих: УжНУ посів 12 місце у рейтингу університетів  "Топ-200 Україна 2022"

Центр міжнародних проєктів "Євроосвіта" оприлюднив академічний рейтинг закладів вищої освіти України "Топ-200 Україна 2022". Ужгородський національний університет отримав високе 12 місце серед кращих українських вишів. Таким чином, рейтинг університету зріс на одну позицію у порівнянні із минулим роком.

 При складанні цьогорічного рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні і світі, яка зазнає глибинних змін, у тому числі в результаті впливу пандемії COVID-2019 та повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну.Також, як зазначають організатори рейтингу, для забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів  використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, викладені на веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ.

Базові принципи визначення рейтингів університетів України:

- Забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів. Для цього використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, викладені на веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. Методика розрахунків університетських рейтингів є доступною для громадськості з метою перевірки отриманих результатів.

 - Врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів. З цією метою їх робота сукупно оцінювалася на більш широкій базі показників у порівнянні з відомими рейтинговими системами.

- Пріоритетність євроінтеграційних процесів. Виходячи з важливості євроінтеграційних процесів вищої освіти України, вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів (QS World University Rankings та інше) встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

 

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: