03.02.2020

Ужгородський національний університет в топі найкращих вишів України

Ужгородський національний університет в топі найкращих вишів України. Новий рік приніс перші приємні новини. Міністерство освіти і науки в 2020 році змінило систему державного фінансування навчальних закладів.

Єгор СТАДНИЙ

заступник міністра освіти і науки України

Ми починаємо шлях відходу державного фінансування від кількості студентів, які навчаються на бюджеті. Наша філософія базується на тому, що сильніші заклади отримують більше коштів платників податків  ми мусимо нарешті перейти від фінансування кількості університетів, кількості студентів, які навчаються на бюджеті в них, до фінансування сильних закладів передовсім.

У відомстві додатково розробили перелік нових показників, які оцінюють роботу університету. Це бонуси і вони додаються до базового фінансування, яке складає 95-125% від минулого року. Ужну отримав 114% базового фінансування.

Володимир СМОЛАНКА

ректор УжНУ

Була розповсюджена інфографіка міністерством освіти і науки, куди були включені топ-17 університетів,  які отримали більше, як 15 мільйонів фінансування, 15 мільйонів гривень у порівнянні з 2019 роком. І  ми попали в це число, ми там на 12-му місці, ми отримали додатково 21,9 мільйонів гривень до фінансування з минулого року.

Ректорат розцінює це так, як прекрасну роботу усього колективу нашого університету за що ми дякуємо нашим викладачам, нашому допоміжному персоналу і нашим студентам, до речі, а з другого боку ми розцінюємо це, як стимул для подальшої роботи.

Ректор наголошує: в першу чергу за бонусні кошти відбудеться підняття заробітних плат для викладацького складу університету орієнтовно на 10%. Інші гроші підуть на модернізацію матеріально-технічної бази та стимулювання кращих викладачів.

Uzh Inform