Новини

16.04.2022
1084

Уже більше 50-ти маскувальних сіток для військових сплетено в УжНУ

Уже більше 50-ти маскувальних сіток для військових сплетено в УжНУ

Від початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну в холі ректорату УжНУ завжди людно. Майже щодня небайдужі волонтери збираються, щоб допомогти військовим, а саме – плетуть для них маскувальні сітки. Недавно кількість сіток сягнула вже 50, тож у середньому виходить, що кожного дня війни була завершена робота над одною маскувальної сіткою. Сітки, які сплели в УжНУ, вже відправлено у Київ, Харків, Донецьк, Луганськ та інші міста. Детальніше про це розповідає доцентка факультету історії та міжнародних відносин, директорка Центру сталого розвитку та координаторка волонтеріату УжНУ Ганна Мелеганич:  

«Коли ми підрахували, що завершили 50-ту сітку, нам стало дуже тепло на душі. Адже коли працюєш, не помічаєш, скільки роботи вже зроблено. Перші два-три тижні ми працювали дуже інтенсивно – паралельно плелось по декілька маскувальних сіток. Ми працювали зранку до вечора, допоки охоронець не зачиняв двері ректорату. Зараз, звичайно, процес сповільнився – стало менше людей, і менше матеріалів. Це зрозуміло, адже люди повернулись до своєї роботи, а також трохи пройшов «запал» перших днів війни.

Наші сітки досить якісно зроблені. Нам пощастило і декілька разів нам приносили мішки саме з тканиною, а не з одягом. І тоді процес йшов набагато легше. Сітки ніколи не «застоюються». Їх швидко забирають на потреби ТРО і ЗСУ у гарячі точки, а також для прикордонних служб та місцевих ТРО. Проте зараз ми маємо велику потребу в тканині. Тому закликаємо, якщо в когось є бажання і можливість –  приносіть тканину або ж одяг відповідних кольорів у ректорат. Останній час ми вже не маємо і готової сітки для плетіння, тож її плетуть для нас з ниток волонтери, серед яких і доценти з УжНУ. Тому нитки для основи сітки нам також потрібні.

Приблизно за цей час було залучено більше 100 людей. Хтось приходив декілька разів, а хтось як на роботу. Долучались як працівники та студенти університету, так і небайдужі містяни, школярі, переселенці. Активно долучались працівники ректорату, філологічного факультету й інших підрозділів УжНУ. Вдячні працівникам навчальної частини УжНУ та іншим людям, які турбувались про нас і готували чай та бутерброди. Тоді ми не витрачали час на те, щоб йти додому пообідати». 

 Серед небайдужих і мешканка с.Оноківців Жанна Вудмаска: «Волонтерю практично з 24 лютого.  Маскувальні сітки плела спочатку на Театральній площі, а потім побачила у Фейсбуці пост Ганни Мелеганич, і почала приходити плести в хол ректорату. Окрім цього я допомагала і з гуманітарною допомогою, і з приготуванням обідів для переселенців. Вдома не сидиться – хочеться всіма силами пришвидшити день нашої перемоги. Рада, що можу в такий час бути корисною».

 Тож просимо охочих  приносити тканину та одяг відтінків зеленого (хакі, болотний, оливковий, брудно-зелений), коричневого кольорів, основу для сітки, нейлонові чи джгутові нитки за адресою: м. Ужгород, пл. Народна, 3 (ректорат УжНУ). А також долучатись до плетіння. Контактна особа: координаторка волонтеріату УжНУ Ганна Мелеганич, тел.0509093018.

 

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: