На факультеті міжнародних економічних відносин урочисто відкрили скульптуру «Обійми» канадського митця Сергія Можневського
У рамках святкування 25 річниці факультету міжнародних економічних відносин відбулося відкриття скульптури «Обійми». Автором арт-об’єкту є Сергій Можневський, ужгородець, який вже більше 20 років живе в Канаді. Урочисто відкрили мистецький твір ректор УжНУ, професор Володимир Смоланка, декан факультету міжнародних економічних відносин Микола Палінчак, професор Іоан Горка (Університет м.Орадеа, Румунія, професор Людмила Ліпкова (Братиславський економічний університет, Словаччина).

Як зазначив автор у своєму вітальному тексті: «Цей твір є символом моєї вдячності місту Ужгород, з яким мене та мою родину пов’язує життя до еміграції. Це місто, в якому я сформувався, як творча особистість, місто яке завжди в наших серцях. Скульптура символізує протилежності, що об’єднані народженням нового життя. Навчальні заклади є саме тим місцем, де із поєднання природніх здібностей людини та накопичених людством знань переданих професійними фахівцями з молодої людини формується особистість. Бажаю шановним ужгородцям стійкості та наснаги у розбудові української державності, у якій освіта займає одне із найважливіших місць».

Також під час відкриття Володимир Смоланка та Микола Палінчак презентували скульптуру «Мислитель» професору Університету м.Орадеа, Почесному доктору УжНУ Іоану Горці. Автором арт-об’єкту є також Сергій Можневський. Скульптури«Мислитель» знаходиться також на факультеті міжнародних економічних відносин УжНУ, у мерії міста Корваліс (США) та університеті ім. Олександра Дубчека (Тренчин, Словаччина). «Дуже символічно, що ми передаємо цей твір мистецтва нашим колегам із університету Орадеа, із якими ми маємо дуже добрі відносини. Це скульптура також символізує співпрацю з університетами, а також співпрацю України із Словаччиною і Румунією, які допомагають нам у цей важкий час російської агресії» - зазначив Володимир Смоланка.

Микола Палінчак презентував картину «Маріуполь», яку подарував голова асоціації випускників факультету Василь Молдавчук. «Картина була придбана на аукціоні, який був організований для збору коштів для купівлі авто для українських військових. Василь Молдавчук придбав її та подарував своєму рідному факультетові» - розповів Микола Палінчак.
Інформаційно-видавничий центр






