02.09.2019

Урочисте засідання Вченої Ради відбулося в УжНУ (Відео)

Вступники із Львівщини, Франківщини, а також із центральних та східних регіонів.  Усього понад 13 тисяч заяв цього літа подали вступники до Ужгородського національного університету. Про це йшлося на урочистому засіданні Вченої Ради вишу. Зрозуміло, що найбільше абітурієнтів із Закарпаття. Офіційно зараховані майже 3,5 тисячі молодих людей.

Володимир СМОЛАНКА, ректор УжНУ

Але це без урахування коледжа, це без урахування інтернів, які починають інтернатуру на факультеті післядипломної освіти. Це без урахування так званої другої хвилі вступу. Ми ще також будемо приймати і на бакалаврат. І на магістратуру. Це без урахування студентів-іноземців.

Так що ми очікуємо, що число вступників збільшиться ще на тисячу.

За словами ректора, цьогоріч фінансування наукових проектів зросло на 12,6%. Зараз у виші таких виконується більше 20-ти. Університет співпрацює з 116 іноземними партнерами. За цей рік укладено 14 нових договорів. Виш орієнтується на міжнародні рейтинги. За результатами Webometrics серед українських університетів займає 11 місце, за рейтингами Scopus -13 місце. Сьогодні УжНУ серед 7 вишів-переможців конкурсу Європейського інвестиційного банку, які отримали співфінансування на енергозбереження у розмірі більше 4 мільйонів євро. Направлять їх на 2 навчально-лабораторні корпуси вишу та 4 гуртожиток.

Володимир СМОЛАНКА, ректор УжНУ

Середній кошторис складав для одного університета 5 мільйонів євро. З необхідністю фінансування до 20% цієї суми самим університетом. Початок фінансування очікуємо в квітні-травні наступного року.

У планах та новий навчальний рік зростання рівня інтернаціональної освіти,подальша модернізація матеріально-технічної бази, акредитація освітніх програм. Цьогоріч університету виповниться 75 років. У планах грандіозне святкування. Ректор анонсував про капітальних ремонт великої зали у ректораті, де, зазвичай, проводять урочисті заходи.

Uzh Inform