Новини

27.07.2023
347

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець провів робочу зустріч в УжНУ

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець провів робочу зустріч в УжНУ

Права людини в умовах воєнного стану є питанням №1 для всіх українців.Тому у четвер, 7 липня, в Ужгородському національному університеті відбувся захід за участі Дмитра Лубінця, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. У межах робочого візиту омбудсмана відбулась презентація й обговорення стану дотримання прав людини в Закарпатській області. Зокрема, вона стосувалась прав дітей, ВПО, військовослужбовців, військовополонених, безвісти зниклих осіб й інших категорій громадян.

На зустрічі також були присутні голова ОВА Віктор Микита, заступник Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв,  представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Закарпатській області Андрій Крючков. Також до заходу долучились представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, волонтери, військові, поліцейські, рятувальники.

Привітав гостей у рідних стінах проректор Ігор Король: “Приємно, що сьогодні університет є майданчиком для вирішення стратегічно важливих питань нашої держави. І, як влучно було зауважено, не одне покоління випускників нашого вишу брало участь в процесах державотворення. Цьогоріч за результатом консолідованого рейтингу ми вперше потрапили в десятку кращих університетів України. Пройшли шлях від 44-го місця до 10-го за 8 років. І це говорить про прогресуючу роль нашого вишу як в області, так і в Україні. З початом повномасштабного вторгнення десятки наших працівників та студентів взяли до рук зброю, щоб сміливо боронити свою країни. А університет відкрив гуртожитки для внутрішньо переміщених осіб, тому що ми розуміли, наскільки ця допомога є зараз важливою. І навіть до сьогодні близько 500 осіб, з яких третину складають діти, проживають в наших гуртожитках. Загалом в УжНУ навчаються близько 17 тис. студентів та працюють близько 3 тис. працівників. І мені приємно бачити знайомі обличчя в залі. Ми раді бути залученими до сьогоднішнього заходу. Від імені ректора Володимира Смоланки й всього трудового колективу, бажаю нам всім, щоб сьогоднішній день став максимально продуктивним для розвитку області й країни”.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив: “Надзвичайно приємно перебувати з робочим візитом на Закарпатті. Хотілось би, щоб всі присутні сприймали цей захід саме “робочим” – бо у нас є можливість не тільки підняти певні проблемні питання, а й попередньо напрацювати механізми їх вирішення. Ми разом, спільними зусиллями, повинні шукати нові методи захисту прав людини. Чому це важливо в умовах війни я неодноразово буду сьогодні пояснювати. Ми всі розуміємо, що без допопмоги наших західних партнерів, ми не зможемо вистояти й перемогти ворога. А нам допомагають тому, що чітко бачать різницю між нами та росіянами. Тож ми, держава, яка знаходиться в умовах війни, повинні незважаючи ні на що демонструвати, що демократія, права людини – це не просто слова, а принципи, яким ми невтомно слідуємо. І це повинні демонструвати всі, кожен на своєму місці. Станом на сьогодні моя робота побудована в 9-ох напрямках. І про кожен з них ми сьогодні говоритимемо детально”.

Також Дмитро Лубінець окреслив роботу над звільненням із російського полону військових і цивільних, зокрема дітей, поліпшення умов у місцях компактного проживання переселенців, роботу релокованого бізнесу, підвищення уваги до потреб родичів військовополонених, залучення міжнародної допомоги та інше.

 

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: