Угода між університетами Ужгорода і Брно в дії

Аспірант другого року навчання відділення фізики ядра Роберт Голомб відряджений в Південну Корею для семестрового навчання в рамках Міжнародної школи по ядерним технологіям KINGS (KEPCO International Nuclear Graduate School). Дана Школа  на постійній основі функціонує при одній з найбільшій корейській енергетичній корпорації KEPCO (Korea Electric Power Corporation).

Фактично KINGS є інженерно-спеціалізованою аспірантурою, яка надає студентам як практичні, так і теоретичні знання. Більшість студентів працюють в корпораціях або компаніях, пов'язаних з ядерною енергетикою в Кореї або в інших країнах.D:\HkI\Admin-1\Sajt_of_sector\Golomb-Korea\Google ¦Ъ¦-TАTВTЛ.jpg

Участь аспіранта в роботі Школи стала можливою завдяки Угоді між Ужгородським національним університетом та Технологічним університетом Брно про співпрацю в реалізації спільних освітніх та наукових проектів. Освітня діяльність передбачає спільну підготовку бакалаврів, магістрів та аспірантів. Зі сторони університету Брно наукове керівництво аспіранта здійснює доцент Карел Катовскі (кафедра енергетики, Факультет електротехніки та комунікаційних технологій). Угоду між нашими університетами підписано в 2015 році, але спільні наукові дослідження в області ядерної енергетики проводяться з 2010 року. В рамках міжнародного проекту «Енергія і трансмутація» реалізується програма по вивченню трансмутації радіоактивних відходів за допомогою прискорювачів заряджених частинок.

Навчання в KINGS націлене на підготовку керівників енергетичної політики на глобальному рівні, які володіють теоретичними та практичними знаннями в області ядерної енергетики та здійснюють обмін досвідом з колегами з різних галузей, у тому числі компаній з електроенергетики та зарубіжних державних установ. D:\HkI\Admin-1\Sajt_of_sector\Golomb-Korea\apr1400.jpg

Практичні заняття проводяться на симуляторі, який відтворює контрольний зал реальної атомної електростанції. Аналізатор ядерних установок моделює в реальному часі роботу ядерного реактора. Завдяки навчанню студенти зможуть краще зрозуміти систему безпеки та ключові допоміжні компоненти реактора, поліпшити свої можливості аналізу безпеки та реагування на надзвичайні ситуації.

D:\HkI\Admin-1\Sajt_of_sector\Golomb-Korea\apr3d.jpgPC-лабораторія KINGS надає студентам можливість розробляти, моделювати та аналізувати комп’ютерні програми, що дають огляд проектування та експлуатації конструкцій, систем та компонентів АЕС. Засоби аналізу програмного забезпечення дозволяють студентам перепроектовувати компоненти та системи для оптимальної роботи АЕС.

Учбова підготовка в Школі триватиме один семестр (березень-червень). Після успішного закінчення навчання учасникам видають сертифікат магістра енергетики.

доцент І. Гайсак,

відділення фізики ядра