15.09.2021

У стінах УжНУ відкрито перший на заході Україні центр «Дія. Бізнес»

У середу, 15 вересня,  на базі Ужгородського національного університету Міністерство цифрової трансформації України, за сприяння Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації, офіційно відкрило центр підтримки підприємців «Дія.Бізнес». Це перший центр підтримки підприємців на заході України. Партнерами проєкту виступили USAID і Nokia.

«Дія.Бізнес» — це масштабний національний проєкт розвитку підприємництва, який  має дві складові — онлайн-платформу для підприємців Дія.Бізнес і мережу центрів підтримки. У таких центрах підприємці можуть отримати консультації з питань маркетингу, продажів, оподаткування та юридичних питань, а також відвідати освітні заходи на тему бізнесу, орендувати простір для проведення заходів, протестувати свій продукт на спеціальній pop-up-локації.

На відкриття завітали: тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін, керівник з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Мстислав Банік, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, проректора УжНУ Мирослава Лендьел, генеральний директор Нокіа Солюшнзенд Нетворкс Україна Євген Баличев. Долучились до заходу онлайн заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан та ректор УжНУ Володимир Смоланка.

Крістіна Квін, тимчасова повірена у справах США, зазначила: «Сьогодні мене вразило розмаїття людських ресурсів на Закарпатті, що в свою чергу означає також і розмаїття творчого потенціалу, якийє важливим чинникомдля розвитку. Адже креативність збільшує економічні можливості. Центри на кшталт «Дія.Бізнес» є дуже важливими для того, щоб з користю використати цю креативність та допомогти молоді розпочинати власний бізнес і розвиватися у своєму регіоні».

Ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка наголосив, що не випадково центр створено саме в стінах УжНУ і він має добру нагоду  стати в майбутньому епіцентром ділової діяльності в Ужгороді та новою точкою зросту для нашого краю.

«Для нас є великою пошаною бути долученими до проєкту, який вже є успішним. Сьогодні за відкриттям слідкують чимало наших студентів та викладачів. Думаю, локація для «Дія. Бізнес» є найбільш вдалою у нашому місті, адже поблизу нього щоденно приходитимуть на навчання близько 5 тис. наших студентів – молоді люди, які складають золотий фонд нашої країни. Ми прагнемо, щоб кожний наш випускник залишав  університет не тільки наповнений новими знаннями, а і навичками комунікації, налагодження взаємовигідних зв`язків, ведення власної справи і такий чудовий центр у стінах вишу сприятиме нашій місії» - наголосила проректора УжНУ Мирослава Лендьел.

Ганна Фельцан,