Новини

23.06.2020
1605

Кава із деканом/кава зі студентом: топ-5 причин, чому варто вступати на медичний факультет

Кава із деканом/кава зі студентом: топ-5 причин, чому варто вступати на медичний факультет

А ми продовжуємо наші щовівторкові розмови за кавою з деканами та студентами УжНУ. Настав час поговорити про спеціальності, чию важливість суспільство мало змогу відчути особливо гостро. Звісно, йтиметься про медичних працівників. Тож про переваги навчання на медичному факультеті розповіли декан факультету Олександр Болдіжар та студент Володимир Глухов.

 

Володимир Глухов, студент 2 курсу спеціальності «лікувальна справа»:

1. На мою думку, для повноцінного життя людина повинна мати дві пріоритетні цінності: перша - здоров‘я, друга - освіта. Навчання на медичному факультеті не можна назвати легкою справою –  потрібно любити медицину, бути готовим віддати багато  вільного часу. Однак, пройшовши цей складний шлях, ви здобуваєте чудову освіту та хороші знання, які допоможуть зберегти як ваше здоров’я, так і здоров’я інших. Здобувати знання допомагатимуть досвідчені викладачі, кандидати медичних наук, одним словом – професіонали своєї справи.

2. Медичний факультет наполегливо працює над осучасненням навчального процесу, спираючись на досвід відомих закладів у сфері медичних наук. Прикладом є сайт електронного навчання, без якого важко уявити дистанційне навчання. На сайті можна знайти презентації, завдання, літературу з різних навчальних дисциплін в електронному вигляді.

3. Щодо практики не варто переживати, оскільки багато предметів викладаються на кафедрах, які знаходяться в стінах лікарень. Тож це дає хорошу змогу ознайомитись із різноманітними спеціальностями в медицині, відчути атмосферу майбутньої роботи. Важко уявити сучасного лікаря без знань англійської мови, медичний факультет створює хороші умови для її вивчення, а також вивчення деяких інших мов світу.

4. Для багатьох людей привабливим є поняття «стабільність», тобто впевненість в завтрашньому дню. Пов'язавши своє життя з медициною, можна не хвилюватись про те, що не буде роботи в майбутньому, оскільки медичні працівники будуть потрібні в кожній країні ще не один десяток років. 

5. Сьогодні медичний факультет є одним з найбільших навчальних підрозділів УжНУ, кожного року з’являється велика кількість абітурієнтів, які прагнуть навчатись на ньому, тому тут можна знайти багато чудових друзів. Завдяки хорошій співпраці із зарубіжними навчальними установами діють різні програми роботи за обміном. Ужгородські студенти-медики мають змогу їздити на стажування за кордон, реалізовувати власні проекти у галузі медичної освіти. Це все дає хороші перспективи для випускників. Студенти-медики беруть участь у науково-практичних конференціях, благодійних акціях, також існують гуртки, на яких проводяться цікаві практичні роботи з різних навчальних дисциплін, проводяться тренінги. Особливо активні студенти мають змогу брати участь в спортивних змаганнях. Медичний факультет організовує екскурсії як дивовижними містами України, так і закордонними. Одним словом, є купа варіантів як провести дозвілля та відволіктись від старанного навчання.

 

Декан медичного факультету, професор Олександр Болдіжар:

1. Досвід і традиції. Медичний факультет УжНУ має великий досвід і традиції щодо підготовки професіоналів у галузі охорони здоров’я. Всім відомо, що навчання на медичному факультеті чи не найважче – це зумовлено тією великою відповідальністю, яка покладається на його випускників – лікарів, провізорів, медичних сестер. Щоб гідно пройти освітній процес і стати одним із тих, хто рятує людські життя, потрібні значні зусилля, самоконтроль та мотивація. 

2. Кропіткий відбір студентів. Наш факультет підійде не всім, тому історію цю варто починати не із «чому», а із «кому»: кому варто вступати на медичний факультет. Якщо ви маєте потяг допомагати хворим людям, якщо емпатія та альтруїзм не чужі вашому характеру, якщо шкільні заняття з біології людини або хімії вам давались легко та цікаво – ви саме той випускник, кого медичний факультет радий буде прийняти в свій колектив. 

Але самих лише особистих якостей для вступу буде недостатньо: на спеціальність «Медицина» правом вступити користуються лиш ті, хто продемонстрував свою спроможність та мотивацію до навчання і отримав вище 150 балів на ЗНО з другого (біологія або хімія) та третього (математика або фізика) конкурсних предметів. Завдяки серйозному відбору, студентів медичного факультету без перебільшень можна назвати інтелектуальною елітою краю.

3. Навчання на медичному факультеті йде в ногу з часом. Навчальні плани медичного факультету гармонізовані з планами медичних університетів Польщі, Словаччини, Чехії та Угорщини і повною мірою відповідають вимогам директиви ЄС 2005/36/EC «On the recognition of professional qualifications» зі змінами, внесеними директивою 2013/55/EU. Завдяки цьому дипломи випускників медичного факультету приймаються для проходження формальної процедури нострифікації у всіх країнах Європейського Союзу.

4. Якщо ж підійти до питання вибору спеціальності для подальшого навчання виключно прагматично, то кращого вибору, ніж медичний факультет, не існує. Так, якщо ви зараховуєтесь на навчання за державним замовленням, то обсяг фінансування, який витрачається державним бюджетом на вашу підготовку (відповідно до постанови КМУ №1146 від 24.12.2019), є більшим у 2,5 разів завдяки спеціальності і у 1,3 рази завдяки освітньому рівню «магістр», ніж для більшої частини інших спеціальностей. Тобто, на ваше навчання буде витрачено коштів загалом у 3,25 рази більше, ніж у випадку, якби ви навчались за державним замовленням на спеціальностях з індексом фінансування, рівним одиниці. Якщо ж ви здобуватимете спеціальність за кошти фізичних осіб, то при оплаті 32 тис. грн за рік ви отримаєте медичну освіту, яка за 100 км на захід вартує вже 10,5 тис. євро. Відповідні числа для фармації становлять: 2,6 – коефіцієнт бюджетних витрат порівняно із базовими спеціальностями, 20 тис. грн вартість року навчання за контрактом в УжНУ та 7,6 тис. євро вартість навчання іноземною мовою в університеті Я.А. Коменського в Братіславі. Отже, здобуття освіти медичного спрямування в УжНУ є найбільш ефективним освітнім вкладенням як щодо власного часу, так і щодо власних коштів.

5. Насамкінець, зараз в освіті набирає популярності тренд «дуальної» форми навчання, коли частину навчання студенти проходять не в аудиторіях, а в умовах працюючої організації чи підприємства. Тут маю зазначити, що медична освіта в такому разі завжди була «дуальною» - клінічні дисципліни в нас проводяться на базах відповідних відділень лікувальних закладів, і студенти навчаються не лише на тренажерах, манекенах та муляжах, а й біля ліжка хворого: спостерігають за операціями, проводять фізикальне обстеження, беруть участь у діагностиці, ведуть історії хвороби та обговорюють лікування пацієнтів з викладачами. Фармацевти ж мають облаштовані на медичному факультеті лабораторію аптечної технології лікарських засобів, торгівельний зал аптеки, навчальні кабінети промислової технології лікарських засобів, лікарських рослин та косметології.

Старанно навчайтесь – і медичний факультет дасть вам путівку у гідне професійне життя!

 

Розмову вела Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: