Новини

09.06.2020
2845

Кава з деканом/кава зі студентом: 5 причин, чому варто вступати на філологічний факультет

Кава з деканом/кава зі студентом: 5 причин, чому варто вступати на філологічний факультет

Поки карантин відступає, вступна кампанія наближається!     Тож,надіємося, наша щотижнева рубрика стане в пригоді цьогорічним абітурієнтам. На цей раз ми дізналися, чому варто вступати на філологічний факультет УжНУ.

Тож ловіть добірки топ-5 причин від декана факультету Галини Шумицької та студентки Раїса Ізотової.

 

Раїса Ізотова, голова студради філологічного факультету:

 

1. Бути грамотним у сучасному світі, знати мови – це модно. Хто хоче бути в тренді –до нас!

2. Навчальні практики, стажування та просто чудово проведений час у країнах Європи – це про можливості нашого факультету.

3. Філфак – місце затишку та комфорту: тут викладачі, які тебе завжди підтримають, вірні друзі і маса позитивних емоцій.

4. Разом вчитися, активно відпочивати, розвивати свої таланти – це про філологів!

5. Ну і наостанок: філфак – це сад жіночності й краси... Тому гайда до нас☺

 

 Галина Шумицька, декан філологічного факультету:

1. На філфаку вчитися цікаво. В УжНУ впродовж десятиліть сформовані одні з найпотужніших мовознавчих і літературознавчих наукових шкіл в Україні, представники яких діляться знаннями зі студентами за допомогою традиційних методів та новітніх технологій. На факультеті функціонує навчально-дослідницька лабораторія української літератури та фольклору Закарпаття, працюють над наповненням інтерактивної карти діалектів тощо.

2. Найкращі можливості для вивчення іноземних мов. Словацьку й чеську викладають носії мови (працює словацький та чеський лекторат), студенти періодично їздять на семестрове навчання до Словаччини, Чехії, Польщі. Підвищенню якості вивчення іноземних мов сприяють і два лінгафонні кабінети на факультеті.

3. Багато практики без відриву від навчання. Журналісти й рекламники практикуються під час навчального процесу в редакції газети «Погляд», у телерадіоцентрі, Медіацентрі УжНУ, прес-клубі молодого журналіста «Медіаперспективи» (на відділенні журналістики вже фактично частково реалізована дуальна система освіти)

4. Кожен має можливість реалізуватися й поза навчальним процесом. На факультеті активно працює студентське самоврядування (студрада, профбюро студентів, наукове товариство студентів та аспірантів), проводяться численні урочні й позаурочні заходи (детальніше про студентське життя – у фейсбук-групі: https://www.facebook.com/groups/1504621796283170/)

5. Широкі перспективи працевлаштування. На філологічному факультеті УжНУ освіту можна здобути за 10 освітніми програмами, щоб після цього стати:

  • ПЕДАГОГОМ як мінімум з двома професійними кваліфікаціями (українська мова та література + світова література; українська мова та література + англійська мова та література; російська, польська мова та література + світова література);
  • ФІЛОЛОГОМ непедагогічного спрямування (документознавцем, діловодом, референтом, науковим редактором, літературним працівником); 
  • ПЕРЕКЛАДАЧЕМ (словацька, чеська, російська, польська);
  • ЖУРНАЛІСТОМ (друковані видання, телебачення, радіо, онлайн-платформи);
  • РЕКЛАМІСТОМ та ПІАРНИКОМ (копірайтером, таргетологом, SMM-стратегом, SMM-менеджером, PR-менеджером, організатором івентів, HR-менеджером, project-менеджером тощо).

 На філфаку відбувається становлення освічених людей – професійних комунікаторів у різних галузях життя суспільств.Розмову вела Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: