Новини

19.05.2023
466

Студентський ракурс: що і як на фізичному та філологічному факультетах

Студентський ракурс: що і як на фізичному та філологічному факультетах

Продовжуємо знайомити вас із нашими підрозділами. На черзі – фізичний та філологічний факультети.

 

Валерія Фонтош – голова студради фізичного факультету, І р.н. ОС «Магістр»:

Валерія Фонтош

«Фізичний факультет – це не лише про фізику, а й про інші сучасні й актуальні спеціальності. Наприклад, я навчаюся на «Кібербезпеці», і дуже задоволена, що вона базується саме на фізфаку.

У нас дуже круті й відкриті викладачі, які навчають, без перебільшення, на найвищому рівні. Завжди готові вислухати, допомогти й порадити, максимально зрозуміло пояснюють матеріал і стежать за тим, щоб інформація була актуальною на цей момент (що дуже важливо для галузей, які швидко розвиваються).

Я розумію, що тепер маю можливість здобути справді цінні знання, які допоможуть стати гідним спеціалістом і реалізуватися у своїй галузі, і цю можливість не варто марнувати. Ну, і як бонус, у нас на факультеті дуже дружна атмосфера, в якій емоційно комфортно навчатися.

Ми маємо доволі цікаві практики, які зазвичай проводяться на підприємствах і в компаніях, де студенти реально бачать, чим може займатися випускник конкретної спеціальності. Наш факультет співпрацює з такими великими компаніями, як «Jabil», «Yazaki» та «Flex» – тут проходять практику студенти інженерних спеціальностей і після цього вже мають можливість працевлаштування з гідною зарплатнею. Біомедінженери практикуються в мережі лабораторій «Prevention». А щодо моєї спеціальності, то практика відбувається в ТОВ «СпецТелеком» – це єдина в Закарпатській області компанія, яка займається організацією захисту об‘єктів інформаційної діяльності.

Дозвілля студентів на фізичному факультеті насправді дуже насичене різноманітими цікавими заходами. Це й концерти на честь дня Архімеда, факультетські боґрачфести, поїздки в гори, катання на лижах, благодійні турніри, екоакції, вечори кіно. На жаль, через пандемію й повномасштабну війну довелося «збавити оберти» в таких заходах, але вже тепер починаємо потроху відновлювати цей бік студентського життя. І я щиро вірю, що тільки-но Україна здобуде перемогу, ми повністю повернемося в це русло активностей.

Студентський ракурс: що і як на фізичному та філологічному факультетах

Фізичний факультет – це цікава і сучасна наука, актуальні спеціальності з високою можливістю працевлаштування та насичене студентське життя. Як на мене, це найважливіші пункти, на які варто звертати увагу при виборі майбутньої Альма-матер.

Дуже важливо, щоб знання, які вам передають, були актуальними й реально ставали у пригоді в майбутній роботі. Щоб під час викладання, донесення інформації було цікавим і зрозумілим. Щоб після завершення навчання, ви реально могли реалізувати себе у вибраній сфері діяльності. Аби студентське життя запам’яталося назавжди, і не лише недоспаними ночами і складними іспитами, а й позитивними емоціями, активним позанавчальним життям та насиченим дозвіллям.

Студентський ракурс: що і як на фізичному та філологічному факультетах Пройшовши п’ять років навчання, можу впевнено сказати, що всі ці аспекти фізичний факультет забезпечує на вищому рівні!»

Студентський ракурс: що і як на фізичному та філологічному факультетах

На фізичному факультеті можна здобути освіту за спеціальностями: «Середня освіта (Фізика)», «Фізика та астрономія», «Прикладна фізика та наноматеріали», «Кібербезпека (Безпека інформаційних і комунікаційних систем)», «Кібербезпека (Системи технічного захисту інформації», «Мікро- та наносистемна техніка», «Телекомунікації та радіотехніка», «Біомедична інженерія».

 

Вероніка Скоблей – голова профкому студентів філологічного факультету, IV курс:

Вероніка Скоблей

«Мені хотілося поглибити свої знання й вивчити нову мову, тому обрала спеціальність «Польська мова і література» на філологічному факультеті.

У нас особливі викладачі, для яких важливо, щоб студенти здобули якісні знання й корисний досвід. Їм цікаві наші думки та бачення з тих чи інших питань, які ніколи не піддаються критиці. Особливо вдячна Марті Демчик, та Галині Шкурко, які дуже багато часу приділяють студентам, адже для них робота в університеті – це не просто праця, це поклик душі.

У нас є досить круті нові програми, зокрема «Українсько-англійська філологія», де можна здобути освіту за двома спеціальностями. Також наші студенти вивчають мови країн-сусідів, зокрема Польщі, Словаччини та Чехії. Після цього є перспектива працювати не лише вчителем, а й фахівцем з перекладу у великих компаніях. А для тих, хто цікавиться світом медіа, минулого року на кафедрі журналістики відкрили «Міжнародну журналістику», після закінчення якої ви зможете стати фаховим медійником у світових ЗМІ. Крім цього, тепер з’явилася можливість отримати подвійний диплом: якщо ви добре володієте англійською мовою, можете навчатися іноземною, у підсумку матимете документ про освіту міжнародного зразка.

Студентський ракурс: що і як на фізичному та філологічному факультетах

Також у нас є опція студентської мобільності з українськими та закордонними університетами. Тобто один семестр наша молодь може навчатися в Карловому університеті (Прага), Пряшівському університеті (Словаччина), Поморській академії (Польща) та багатьох інших. А ще є перспектива проходити там викладацьку чи перекладацьку практику. У студентів, що навчаються за спеціальністю «Журналістика», практика проходить у місцевих ЗМІ, а також у Закарпатській ОДА, в інших установах та агенціях.

Ми організовуємо й проводимо дуже багато позанавчальних заходів, які роблять нас більш активними, більш об’єднаними, більш дружними, показуючи, що філологічний факультет – це величезна сім’я, в якій дуже багато талановитих людей.

Дозвілля у нас неймовірне: щотижневі перегляди фільму англійською та Speaking club; літературний клуб, де можна зачитати свої поезії чи прозу, а також послухати інших. У нас є музичний гурт, до якого також можна долучитися. А ще ми полюбляємо їздити на екскурсії, ходити в гори, вибиратися на природу разом з викладачами та спілкуватися в неформальній обстановці.

Студентський ракурс: що і як на фізичному та філологічному факультетах

 Якщо ви захоплені українською мовою, цікавитеся дослідженням творів літератури, хочете вивчити нові мови, чи стати медійником – вам точно до нас!»

Студентський ракурс: що і як на фізичному та філологічному факультетах

На філологічному факультеті можна здобути освіту за спеціальностями: середня освіта – «Українська мова і література. Зарубіжна література», «Українська мова і література. Англійська мова і література»; філологія – «Українська мова і література. Літературна творчість. Документознавство та інформаційна діяльність», «Польська мова і література. Зарубіжна література», «Словацька мова і література», «Чеська мова і література»; журналістика – «Журналістика», «Міжнародна журналістика», «Реклама і зв’язки з громадськістю».

 

Анастасія Лабик

Медіацентр

Категорії: