07.12.2022

Студентка УжНУ Наталія Мага виконала норматив майстра спорту України міжнародного класу

У польському місті Скерневіце пройшов чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу, у якому у складі національної збірної команди України взяла участь студентка 1 курсу магістратури факультету фізичного виховання і спорту УжНУ Наталія Мага. Вихованка старшого викладача кафедри фізичного виховання Андрія Федорішка їхала на змагання рядовим кандидатом у майстри спорту, тож найпершим її завданням було виконати майстрівський норматив, з чим вона впоралась уже у перших підходах змагальних вправ. Зрештою, у присіданні вона подолала 140 кг, у жимі лежачи - 75 кг, а у тязі, піднявши у першій спробі 130 кг, послідовно справляється з 142,5 та 155-кілограмовою штангою і збирає у сумі триборства 370 кг (за власної ваги 56 кг), що дорівнює нормативу майстра спорту України міжнародного класу! Цей показник перевершує її попередній офіційний результат на 52,5 кг!

У підсумку 21-річна дебютантка міжнародних змагань, для котрої чемпіонат Європи був лише третім стартом за межами області (доти були дві медалі всеукраїнських змагань з пауерліфтингу), потрапила до десятки кращих у ваговій категорії до 57 кг серед спортсменок вікової групи U-23.

Це – унікальне досягнення в історії пауерліфтингу на Закарпатті, коли спортсменка з кандидата у майстри одразу стала «міжнародником». До того ж Наталка домоглася цього результату у рекордно короткі строки: вона всього два роки займається пауерліфтингом у студентській секції атлетизму кафедри фізичного виховання Ужгородського національного університету.

Андрій Федорішко, заслужений працівник фізичної культури і спорту України