Новини

19.05.2022
917

Віталій Сержанов: «Готуємо фахівців, які відновлюватимуть і розвиватимуть економічну потужність України»

Віталій Сержанов: «Готуємо фахівців, які відновлюватимуть і розвиватимуть економічну потужність України»

Продовжуємо публікувати інтерв’ю з деканами факультетів у рамках проєкту «Професії перемоги – абітурієнтам УжНУ». Після філологів та біологів розповідаємо, чому на ринку праці після перемоги будуть затребувані економісти. Віталій Сержанов, декан економічного, ділиться останніми новинами та думками про попит на спеціалістів, яких готують на факультеті, після війни і перемоги України.

Як змінилося життя факультету в умовах війни?

Звичайно, війна вплинула на життя факультету негативно. Особливо важкими, як для викладачів, так і для студентів, виявились перші тижні. Тож двотижневі канікули допомогли дещо згладити перший шок. Але факультет у цих непростих умовах продовжує працювати в дистанційному режимі, деканат і кафедри забезпечують стабільну роботу.

На жаль, ми були змушені відкласти щорічну міжнародну науково-практичну конференцію, але провели щорічну студентську конференцію. Хоч наші міжнародні активності призупинились у перші місяці війни, але зараз працюємо над активізацією співпраці з іноземними університетами. Зауважу, що ми першими в УжНУ розпочинаємо сертифікатну освітню програму «Бухгалтерський облік та оподаткування бізнесу», запуск якої відклали з початком війни. Сертифікатна програма спрямована на інтенсивну – протягом трьох місяців – підготовку бухгалтерів для бізнесу.

Якими є особливості вступної кампанії-2022 для вашого факультету?

ЗНО відбудеться у спрощеному форматі – у формі мультипредметного тесту. Але, якщо абітурієнт з тих чи інших причин має сертифікат ЗНО за 2019, 2020 або 2021 роки, – ним можна скористатися.

Вступники, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста/освітній ступінь молодшого бакалавра (МБ), освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра (ФМБ), для здобуття освітнього ступеня бакалавра цього року можуть використати для вступу на місця державного замовлення – національний мультипредметний тест з української мови або ЗНО 2019 – 2021 років з української мови та літератури (перший предмет) та національний мультипредметний тест з математики або ЗНО з математики 2019 –2021 років (другий предмет); для вступу на місця за кошти фізичних або юридичних осіб – одного предмету національного мультипредметного тесту або ЗНО 2019 – 2021 років (перший предмет) та одного предмету національного мультипредметного тесту або ЗНО 2019 – 2021 років на вибір вступника (другий предмет).

У цьому році у нас призупинено набір на освітню програму «Бізнес-консалтинг» за освітнім ступенем бакалавр, натомість випускники облікових спеціальностей коледжів мають змогу продовжити навчання за освітньою програмою «Облік, аудит і оподаткування».

Новим є те, що абітурієнти для вступу мають подавати мотиваційний лист – документ, у якому пояснюють причини, з яких вважають себе найкращими кандидатами для вступу на відповідну навчальну програму.

Також цьогоріч вступники для вступу на бюджет та контракт за освітнім ступенем магістр галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Управління та адміністрування», до яких входять всі економічні спеціальності, будуть вперше складати  магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) і фаховий іспит у ДВНЗ "УжНУ".

  Чи долучаються студенти та викладачі факультету до волонтерської роботи, допомоги військовим, переселенцям?

З початком війни викладачі та студенти нашого факультету активно долучилися до волонтерської діяльності, допомоги людям, які приїхали до Ужгороду з територій, де проходили і проходять бойові дії. Наші викладачі допомагали речами, плели маскувальні сітки.

Наш студент Ілля Попович захищає Україну в складі Збройних Сил України.

Багато студентів долучилися до волонтерської діяльності – зустрічали людей на вокзалі, допомагали переселенцям у гуртожитках, допомагали плести сітки, збирати продукти, матеріали для військових. Всі згуртувались і допомагають в силу своїх можливостей. Причому – не тільки в Ужгороді, а практично в усіх районах Закарпаття і навіть за кордоном. На фото нижче - наша студентка Віталіна Русин, яка допомагала в організації мітингу на підтримку України, що пройшов у столиці Австрії - Відні.

 Які спеціальності вашого факультету будуть затребуваними після перемоги і чому?

ВВП України скоротився, за різними оцінками, на 25%-50%. Знищена значна частина економічних активів, зруйновані цілі міста, скорочуються доходи Державного бюджету. Від ефективної фахової роботи економістів різних рівнів і напрямків залежать функціонування і майбутнє відновлення і розвиток економіки України.

Саме наш факультет готує фахівців, які сприятимуть відновленню і розвитку економічної потужності нашої держави. Вони затребувані і під час війни, і будуть надзвичайно актуальними після нашої перемоги.

Фінансове забезпечення всіх процесів післявоєнної розбудови економіки лежить в основі її успішного вирішення, а отже фахівці з фінансовою освітою мають стати її локомотивом. Бо фінансист – це універсальний  фахівець економічного спрямування, який здатний забезпечити практичну реалізацію розбудови у всіх галузях економіки та сферах фінансової системи України. Адже він має широкий спектр компетенцій в сфері державних фінансів в т.ч. бюджетної та податкової систем, місцевих фінансів, фінансів суб'єктів господарювання, фінансів малого бізнесу та домогосподарств, фінансових ринків, банківської  системи та страхування, міжнародних фінансів.

Актуальність освітньої програми «Митна справа та оціночна діяльність» об’єктивно обумовлена унікальним геополітичним розташуванням Закарпатської області, яка межує з 4-ма країнами-членами ЄС, а отже має мати достатню кількість фахівців та бути готовою до забезпечення обслуговування всіх процесів, пов’язаних із вступом України до Європейського Союзу.

Професійні бухгалтери, фінансові аналітики – одні з найвідповідальніших, багатогранних та креативних професій, що об’єднують такі напрямки діяльності, як облік, економіка, бізнес-аналітика, експертиза, аудит, податковий облік і контроль, комунікації, стратегічне управління (генеральний, фінансовий, комерційний директори). Професійні бухгалтери, фінансові аналітики, в подальшому є лідерами в усіх сферах бізнесу.

Фахівці, що готуються за освітньою програмою «Економіка підприємства», сприятимуть розвитку бізнесу, розвитку потенціалу підприємств як виробничої так і невиробничої сфери.

Спеціалісти, підготовлені за освітньою програмою «Управління персоналом та економіка праці», допоможуть ефективно і правильно скоординувати роботу трудових ресурсів, це висококваліфіковані фахівці з менеджменту, яких потребуватиме економіка після нашої перемоги.

І наостанок –  навіть, в умовах військового часу, коли значна частина підприємств призупинила свою діяльність, особливо актуальним є питання доставки продукції із-за меж країни. Це тільки підкреслює важливість наявності та підготовки  висококваліфікованих фахівців у сфері логістики та міжнародної торгівлі, попит на яких після перемоги буде тільки зростати. Саме тому економічний факультет УжНУ здійснює навчання майбутніх фахівців з логістики та міжнародної комерції.

 

Підготував Ярослав Світлик

 

Про всі деталі цьогорічної вступної кампанії читайте тут – Правила прийому до ДВНЗ "УжНУ" у 2022 році

Категорії: