Новини

05.02.2019
1665

Розширення міжнародної співпраці УжНУ: німецький вектор

Розширення міжнародної співпраці УжНУ: німецький вектор

У німецькому місті Дармштадт, що є побратимом Ужгорода, щороку збираються провідні університети Німеччини та презентують себе на освітній виставці hobit. На дуже високому рівні було організовано й цьогорічну виставку, яка пройшла минулого тижня. Її спеціальним гостем на запрошення мерії Дармштадту став Ужгородський національний університет.

Делегація УжНУ, очолювана проректором Мирославою Лендьел, гідно представила здобутки вишу в освітньому науковому та проектному напрямах. Міський голова Дармштадту Йохан Парч, представники муніципалітету, керівник міжнародної міжкультурної співпраці мерії Дармштадту Патріція Латоре, зокрема, висловили глибоку зацікавленість у продовженні співпраці та реалізації проектів за формулою: мерія міста Дармштадт + Університет прикладних наук Дармштадту + Ужгородська міська рада + Ужгородський національний університет.

Пані Патріція Латоре  переконана, що саме вдала кооперація органів місцевого самоврядування з науковцями університетів дозволить вирішувати вкрай актуальні проблеми сучасного міста. Наприклад, такі, як захист навколишнього середовища, поводження з побутовими відходами, очистка питної води тощо. Завідувач кафедрою міського будівництва і господарства Й.Голик, представники економічного факультету професор М.Газуда, доцент В. Андришин та директор Центру інновацій та розвитку А.Юрчук запевнили німецьких колег з Дармштадтського університету прикладних наук у готовності до спільної проектної діяльності.

Відрадно відмітити факт зацікавленості німецьких студентів у семестровому навчанні в Ужгородському національному університеті за програмою Еразмус+. Отож УжНУ очікує на активізацію академічної мобільності з Німеччиною. Власне про особливості академічної мобільності, програми подвійних дипломів, про досягнення у міжнародній діяльності та перспективи Ужгородського національного університету розповідали представники міжнародного відділу О. Свєженцева та О.Пантьо.

Під час презентації УжНУ Мирослава Лендьел закликала до співпраці представників університетів інших побратимських міст. Як наслідок, з французьким університетом міста Труа досягнуто попередньої домовленості про академічний обмін та реалізацію спільних проектів.

Деталі договору про співпрацю між УжНУ та новим французьким партнером буде обговорено на черговому Міжнародному консорціумі університетів, який пройде в Ужгороді вже у квітні. На цьому засіданні консорціуму мова йтиме про особливості співпраці місцевого самоврядування з університетами, тож його учасниками стануть також мери міст-побратимів Ужгорода та керівники закладів вищої освіти, що працюють у цих містах.

Власне згаданий вектор розвитку міжнародної співпраці університету став легким для втілення завдяки налагодженню співпраці Ужгородської міської ради й Ужгородського національного університету та завдяки кропіткій роботі експертів із розбудови співпраці між Ужгородом і Дармштадтом.

Оксана Свеженцева, начальник відділу міжнародних зв'язків

Категорії: